3 tipy pro výběr správné matrace

3 tipy pro výběr správné matrace

Chcete se královsky vyspat pokaždé, když ulehnete do své postele? Potom potřebujete kvalitní a příjemnou matraci. Její výběr naštěstí není nic složitého a s pomocí těchto třech jednoduchých tipů to hravě zvládnete také. Podíváme se na parametry, které hrají největší roli a je dobré se na ně zaměřit.

 

Rozměry vaší postele

V první řadě si ujasněte, jak velké matrace hledáte. Jestli je pořizujete do klasické postele pro jednoho člověka, případně vybíráte partnerské matrace. U nich se mohou rozměry lehce lišit a je nutné přesně znát velikost vašeho lůžka a místa, kam umístíte rošt a matraci. Pokud nakupujete zcela nové vybavení, je nutné zvolit i odpovídající rošt a vhodně ho zkombinovat.

Požadovaná tvrdost

Spíše příjemné měkká, nebo raději tvrdší pro lepší stabilizaci zad při ležení? To je otázka, která má spoustu odpovědí v závislosti na tom, koho se ptáte. Pružinové matrace jsou dostupné v různých tvrdostech a jejich hlavní předností je prodyšnost. Moderní technologie spojuje jednotlivé pružiny do polštářků, a vytváří tak specifické zóny vhodné pro podporu určité oblasti těla. Milovníci měkčího ležení ocení latexové matrace, které je dobré kombinovat s prodyšnými a vzdušnými rošty, aby mohla pokožka při volně dýchat.

Když se rozhodujete hlavně podle ceny

Pořízení levné matrace není nic špatného. Dnešní kvalita je obecně na velmi vysoké úrovni a stále se jedná o poměrně značnou položku v rozpočtu. Kvalitní ležení by však nemělo být otázkou kompromisu, takže se vám může hodit akce matrace 1+1, kdy získáte dva pořádné kusy za cenu jednoho. Uvidíte, že rozdíl při ležení poznáte a spánek bude hned o kousek lepší. Navíc budete mít dobrý pocit z toho, že jste ušetřili. Další výhodou by mohl být i fakt, že při nákupu na internetu je možné využít dopravu zdarma, což vám ušetří řadu starostí s přepravou neforemného a velkého nákladu.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h