4 faktory, které ulehčí rozhodování o novém bydlení

4 faktory, které ulehčí rozhodování o novém bydlení

Při hledání bydlení hraje roli celá řada faktorů. K těm nejdůležitějším dozajista patří lokalita, která se stane vaším budoucím domovem. Otázka, jestli je lepší žít ve městě, nebo na venkově, padne snad pokaždé. Obojí má své výhody a nevýhody. Jak se správně rozhodnout?

Životní styl

Při rozhodování zohledněte způsob života, který vedete. Dřív, než si začnete všímat domů na prodej a rozhodnete se uskutečnit si svůj sen o bydlení, ujistěte se, že to pro vás bude opravdu to pravé ořechové. O rodinný dům se totiž budete muset starat, práce kolem něj prakticky nikdy nekončí. Pokud tedy kutilství nepatří zrovna mezi vaše hobby, ani si nelibujete v sekání trávy či zvelebování zahrady, ale preferujete spíše pohodlí a ze všeho nejraději se věnujete kulturním volnočasovým aktivitám, pak zapátrejte raději v kategorii byty na prodej.

Zvyklosti a povaha

Na rozhodování se podílí i prostředí, ve kterém jste vyrůstali. Pokud jste celý svůj život strávili ve velkém rodinném domě se zahradou obklopeni krásnou přírodou a cítili jste se tady příjemně a spokojeně, pak budete s největší pravděpodobností chtít žít i v dospělosti stejně. Hodně záleží také na povaze, každý člověk je originál. Jeden si lebedí v samotě, jiný si nedovede představit svůj život bez velké společnosti přátel. Jednomu vyhovuje anonymita, jiný si rád popovídá se sousedem přes plot. Jeden chodí spávat se slepicemi, jiného láká bujarý noční život.

Priority

Stanovte si priority a zvažte všechny aspekty, které by v budoucnu mohly získat na důležitosti. Zatímco mladý bezdětný pár ocení blízkost zábavy a možnosti kulturního trávení volného času, rodina s malými dětmi upřednostní spíše klidnou a tichou lokalitu v blízkosti přírody. Seniory pak bude zajímat hlavně snadná dostupnost lékařské péče, či jak daleko to budou mít do obchodu s potravinami.

Finance

Obecně lze říct, že život ve městě stojí podstatně více než život na venkově. Prohlédnete-li si nabídky realitních kanceláří, zjistíte, že ceny nemovitostí klesají s tím, jak se zvětšuje vzdálenost od velkých měst. Levnější bydlení je ale „vykoupeno“ dojížděním. Bez auta se na vesnici jednoduše neobejdete, připočíst tedy musíte výdaje na benzin a v neposlední řadě také časovou ztrátu. Ujasněte si tedy, co všechno jste schopni obětovat a čeho jste ochotni se vzdát!

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h