4 kroky, jak vybrat správnou matraci

4 kroky, jak vybrat správnou matraci

Jestliže jste se rozhodli investovat do nové matrace, vyplatí se vybírat pečlivě. Kvalitní matrace může vyřešit vaše problémy s nespavostí, s bolestmi zad i s oteklými nohami. A pokud vás od nočního klidu dělí pouhé čtyři kroky, netřeba s nákupem otálet.

1. Vyberte vhodný materiál

Současný trh nabízí matrace z několika různých materiálů, přičemž každý má své specifické vlastnosti. Konkrétně se jedná o matrace pružinové, latexové, pěnové PUR, pěnové HR a matrace z líné (paměťové) pěny.

Velké popularitě se díky příznivé ceně těší pružinové matrace. Už dávno jsou pryč doby, kdy pružiny tlačily do zad. Moderní pružinové matrace jsou konstruovány tak, že vrstva impregnovaného filcu zabraňuje průniku pružin z matrace. Díky vysoké prodyšnosti je možné matraci uložit i na deskový rošt.

Klidný spánek vám mohou slíbit latexové matrace, které sčítají nespočet výhod. Pyšní se ortopedickými vlastnostmi, perfektní elasticitou a dobrými hygienickými a hypoalergenními vlastnostmi. Tento druh matrací je vhodný pro alergiky, neboť se v nich nerozmnožují roztoči.

Další variantou s ortopedickými vlastnostmi jsou matrace z HR pěny. Jedná se o velmi šetrný materiál, který je také hypoalergenní. HR pěna se používá obzvláště do sendvičových matrací, které nabízí také pohodlí.

A poslední variací je líná pěna, jež kombinuje ty nejlepší vlastnosti HR a PUR pěny. Chlubit se může především teplotní roztaživostí, díky níž se minimalizují proleženiny u ležících pacientů.

2. Vyberte správný rozměr

Důležitým atributem je rozměr matrace. Délka by měla přesahovat uživatele alespoň o 20 až 25 cm. Standardní šířka jednolůžka činí 90 cm, ale čím širší lůžko, tím vyšší komfort. Výška matrace by měla být minimálně 15 cm. Nicméně dnes už není problém objednat si matraci na míru.

3. Zmapujte si ceny

Velmi často je rozhodujícím faktorem cena. Čím je cena nižší, tím méně to zabolí vaši peněženku. Avšak o vašich zádech se to tvrdit nedá. Pokud podceníte své potřeby, mohou vás nepříjemné bolesti zad provázet řadu měsíců. Je proto dobré najít kompromis mezi cenou a kvalitou.

4. Navštivte prodejnu či internetový obchod

Ryze česká společnost MABO TRADE s.r.o. se specializuje na výrobu matrací. Sortiment zboží vedle kvalitních matrací zahrnuje i polštáře, lůžkoviny, potahy a rošty. Můžete koupit matraci prostřednictvím internetového obchodu na www.matrace-mabo.cz, nebo navštívit jednu z kamenných prodejen.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h