5 tipů, jak modernizovat kuchyni s nízkými náklady

5 tipů, jak modernizovat kuchyni s nízkými náklady

Hledáte způsob, jak upravit svou kuchyni, ale zároveň nemáte finanční prostředky na velkou kompletní rekonstrukci? I tak se dá provést poměrně výrazná modernizace, díky které bude příprava pokrmů v nové kuchyni mnohem příjemnější. Podívejte se na 5 tipů, které vám s tím pomohou.

 

Cenově dostupné sady kuchyňského nábytku

Praktickým a rychlým způsobem, jak pořídit nový kuchyňský nábytek, je výběr některé z nabízených sad. Jde o různě velké kuchyňské systémy tvořené zpravidla několika skříňkami. V případě kompletů, které obsahují pouze skříňky bez dalšího vybavení, se bez problémů vejdete do rozpočtu 10 000 korun pro menší až středně velkou kuchyň. Na výběr máte z různých variant lišících se stylem, barvou a dalšími detaily.

Využijte stávající spotřebiče

V rámci postupné rekonstrukce zvolte několik etap. Nejdříve pořiďte nové skříňky a časem můžete našetřit na nové spotřebiče. Bez problému pořídíte i dvířka ve stejné barvě k setu kuchyně, takže spotřebič může vypadat jako dražší vestavěná varianta. Takto se dá modernizovat i starší vybavení, které už není nejhezčí, ale přeci stále dobře slouží. Nákup jednoho kusu vybavení za čas není takovou zátěží pro rozpočet v porovnání s pořízením hned několika nových spotřebičů. Pokud to chcete vzít od podlahy, zhotovte si plán nákupu jednotlivých věcí, protože když ty stávající fungují, není kam spěchat.

Šikovnější zvládnou montáž a doprovodné práci sami

Poměrně výraznou položkou bývá i účet za práce při zhotovování nové kuchyně. Připravení odpadu, připojení dřezu či montáž jednotlivých skříněk. Pokud jste šikovní a dokážete si s tím poradit sami, můžete ušetřit až několik tisíc korun. Na druhou stranu v případě, že se na tuto práci necítíte, raději ji přenechte profesionálům, ať je výsledek zhotoven pořádně.

Upravte stávající řešení

Aktuální kuchyň můžete obohatit s pomocí olepení tapety na dvířka, jiným vymalováním ve volných prostorech a podobně. Zkuste se zaměřit na to, co se dá vylepšit bez nutnosti výrazněji sahat do rodinného rozpočtu. V první řadě proveďte dokonalý úklid, který odkryje nedokonalosti a zároveň odstraní nečistoty kazící dojem. Potom hned uvidíte, co je potřeba zlepšit a zda je na tom vaše kuchyně dobře, nebo bude lepší provést velkou rekonstrukci.

Zkombinujte jednotlivé skříňky

Do atypických prostor či při potřebě pouze několika málo skříněk, si můžete vybrat samostatné kusy. Libovolně je pak zkombinujete podle vlastních potřeb. Zkuste si vytvořit orientační plánek, kam zanesete jednotlivé rozměry a ověříte tak, že vámi navrhnuté řešení bude skutečně fungovat. Celková cena se následně odvíjí od počtu a typu kupovaných skříněk. Na internetu si určitě vyberete ta správná řešení za příjemnou cenu.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h