5 tipů pro správný výběr sedací soupravy

5 tipů pro správný výběr sedací soupravy

Díváte se na vaši starou sedačku a říkáte si, že by si váš obývací pokoj po letech zasloužil konečně něco lepšího? Proč ne? V současné době se na trhu nachází spousta zajímavých variací sedacích souprav, které jsou jednak maximálně funkční a jednak také skvěle vypadají. Výběr je opravdu pestrý a najít tu správnou nemusí být vůbec jednoduché. Pokud ale budete postupovat podle následujících 5 bodů, nelehkou volbu si do značné míry usnadníte!

1. Tvar sedací soupravy musí korespondovat s místností

V každém případě se prvně zaměřte na tvar sedačky. Do velkého obývacího pokoje nemá smysl kupovat tradiční rohovou sedací soupravu. V prostorné místnosti totiž nepotřebujete šetřit místem. Ideální jsou klasické sedačky pro několik osob doplněné o křesla a taburety. Jinak se hodí i opravdu velké sedací soupravy do U.

2. Na materiálu hodně záleží

Víte, z čeho je vyrobena konstrukce sedací soupravy? Pokud ne, pak si to zjistěte. Optimální je dřevo a také kusy kovu. Sedačka má sice vyšší hmotnost, nicméně o to je bytelnější a pevnější. Přežije i řádění dětí.

3. Potah sedačky

Potahových látek lze volit spousty. Určitě neberte hned tu první, kterou uvidíte. Někomu vyhovuje luxusní kůže, mnozí lidé dají přednost spíše jemnému semišovému materiálu. Pro domácnosti s malými dětmi a domácími mazlíčky se doporučuje silnější látkovina.

4. Praktické využití

Takového úložného prostoru není nikdy dostatek. I proto se podívejte, jestli ho sedačka nabízí. Výborné jsou i sedací soupravy rozkládací, z nichž se stává postel pro hosty v případě protažení jejich návštěvy.

5. Design a cena

Vzhled sedací soupravy by měl korespondovat s výmalbou a povrchem podlahy. Můžete vše dokonale ladit, nebo naopak jít do zajímavého a neotřelého kontrastu. V neposlední řadě rozhodují při nákupu peníze. Jestliže se podíváte do internetové prodejní galerie Dona-shop.cz, určitě si vyberete model za solidní cenu.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h