7 nejlepších rad při stěhování

7 nejlepších rad při stěhování

Stěhování je náročnou psychickou i fyzickou zátěží, která v průběhu život čeká alespoň jednou každého z nás. Říkáte si, že není nic těžkého své věci sbalit, jednoduše převézt a poté vybalit? Nenechte se zmýlit a podívejte se na rady, které vám ulehčí a urychlí práci.

1) Správný způsob stěhování

Pokud se stěhujete z bytu do bytu, tak můžete všechny své věci odvézt autem a přestěhovat se svépomocí nebo na pomoc zavolat své kamarády. Můžete se taky obrátit na stěhovací firmu, která se vám vyplatí hlavně v případě, že stěhujete velký nábytek a celé vybavení bytu, včetně velkých spotřebičů. Na začátku si také rozmyslete, do čeho budete věci balit. Rozložte si na dřevěnou podlahu banánové krabice a postupně je začněte plnit věcmi. Křehké věci však dejte do pevnějších krabic nebo do pevných obalů, které jsou určené ke stěhování.

2) Chytře na knihy

Jedním z největších problémů bývá přestěhovat knihovnu, hlavně v případě, kdy patříte mezi milovníky knih a máte jich ke stěhování opravdu hodně. Krabice s knihami patří mezi nejtěžší věci ke stěhování. Opět si přichystejte banánové krabice, použít můžete ale i papírové a jiné tašky, kam dáte knih sice méně, ale mnohem lépe je unesete. A pokud stěhujete i veškerý nábytek, včetně knihovny, myslete na to, že by měl vždy ladit s podlahovou krytinou, být v podobném odstínu nebo alespoň ve stejném přírodním materiálu.

3) Jak zabalit

Křehké věci zabalte do novin tak, aby se vám neponičily. Použít můžete také bublinkovou fólii. Mezi některé křehké věci můžete vložit i srolované ručníky nebo oblečení, aby do sebe věci nevrážely při převozu.

4) Popište krabice

Abyste si ulehčili stěhování, ale i následné vybalování, tak si krabice popište. Budete tak hned vědět, jestli daná krabice patří do kuchyně, do ložnice nebo do obýváku či dětského pokoje. Pomoci silnější fixy si můžete na krabici napsat také rovnou místo, kam krabici umístit, například nádobí – kuchyň a podobně.

5) Pozor na křehké věci

Kromě křehkého porcelánu a věcí ze skla si dejte pozor také na stěhování spotřebičů. Vyndejte skleněný ohřívací talíř z mikrovlnky, vytáhněte plechy z trouby a stěhujte všechny věci tak, abyste je nezničili.

6) Začněte od podlahy

Při stěhování začněte vždy od podlahy, pokud máte v novém bytě ekologickou podlahu Purline, která je příjemná na dotek a také se dobře udržuje, nemusíte se bát, že byste brzy museli řešit novou podlahu. Dejte si jen pozor, abyste dřevěnou podlahu nezničili přesunování nábytku.

7) Mějte na balení čas

Začněte věci balit s předstihem. Nikdy nevíte, kolik času vám přesně sbalení zabere, a raději mít vše sbalené dřív, než muset rychle hledat náhradní řešení, když už máte zařízenou stěhovací službu.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h