Barvy do obývacího pokoje

Barvy do obývacího pokoje

Vybrat barvu do obývacího pokoje není tak jednoduché, jak by se nám mohlo zdát. Každá barva působí jinak a nesmíme opomenout i na správnou kombinaci.

Obývací pokoj neodmyslitelně patří do každé domácnosti, kde reprezentuje majitele domu či bytu.  V tomto oddychovém pokoji zajisté toužíte prožít příjemné chvíle s rodinou, s přáteli nebo i s knihou o samotě, a proto vám doporučujeme věnovat značnou pozornost nejen zařízení místnosti, ale samotné výmalbě. Vybrat barvu není tak jednoduché, jak by se nám mohlo zdát. Každá barva působí jinak a nesmíme opomenout i na správnou kombinaci.

Přejít k výběru obývací stěny


Nejvhodnější barvy do obývacího pokoje


Do prostorů, kde trávíte volné chvíle, jsou vhodné teplé barvy – žlutá, červená nebo oranžová. Žlutá, sluneční barva nejen místnost prosvětlí, ale taký opticky zvětší. Navíc budí dobrou náladu, dodává energii a pocit štěstí, zvyšuje aktivitu a podporuje paměť. Oranžová barva je velmi radostná, optimistická, symbolizuje sebedůvěru a nadšení. Studené barvy – modrá, šedá nebo monotónní bílá barva, jsou vhodnější do ložnice a koupelny. Na černou barvu raději zapomeňte úplně, popřípadě použijte na malé ploše v kombinaci s teplými barvami. Zelená – symbol růstu, snižuje napětí a vzbuzuje důvěru, ale spíše se hodí do pracovny a dětského pokoje. Pro výmalbu je vhodné si zvolit dvě základní barvy s ohledem na světlo. Kde je hodně světla, použijeme sytější odstíny a v tmavém pokoji světlejší.


Barvy do obývacího pokoje s ohledem na učení Feng-šuej

 
Učení Feng-šuej  vám může příjemně ovlivnit život. Názor, že obývací pokoj musí být vždy čistý, vzdušný, útulný a uklizený není v rozporu se zažitými pravidly. Přednost se dává přírodním materiálům s oblými hranami. Harmonii a klid v duši nám prokáže i obyčejná fontánka s tekoucí vodou po kamenech. Barvy vždy kombinujeme s citem, kde hraje prim jemná a hřejivá barva. Dětem učení Feng-šuej  doporučuje zelenou a oranžovou, starším lidem naopak nedoporučuje modrou barvu, která ochlazuje a stahuje dolů. Černá a červená barva je kontrastní a uklidňující kombinace je bílá-žlutá, zelená-modrá, oranžová-krémová nebo hnědá-krémová.

 

Přejít k výběru obývací stěnyDoprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h