Co si vzít na pití do posilovny

Co si vzít na pití do posilovny

Určitě jste i vy slyšeli názor, že pití velkého množství vody může zrychlit metabolismus a podpořit hubnutí. Pokud by to byla pravda, proč je potom tolik lidí obézních nebo s nadváhou? Asi ne.

Určitě jste i vy slyšeli názor, že pití velkého množství vody může zrychlit metabolismus a podpořit hubnutí. Pokud by to byla pravda, proč je potom tolik lidí obézních nebo s nadváhou? Asi ne. Další falešné tvrzení - voda zrychlí váš metabolismus a zbaví vaše tělo toxinů. Povětšinou vědecké výzkumy ukazují, že pití vody nemá absolutně nic společného se zvýšením výdeje energie

Pít či nepít ve fitness vodu?

Studie nám tedy ukazují, že voda nezrychluje náš metabolismus, proč se tedy ve fitness doporučuje? Co nelze popřít, je skutečnost, že naše tělo je tvořeno ze 60% z vody, a hydratovaný sportovec nemá dobré výsledky ve svém snažení. Obyčejná voda a nejlépe v láhvi s filtrem vám pomůže udržet rovnováhu tekutin a v transportu živin v těle. Navíc dochází k lepší regulaci teploty v těle a v návaznosti na to i k lepšímu trávení jídla. Stojí za zmínku, že pití dostatečného množství vody vede k prevenci proti křečím, snižuje závratě po opici.  A co je nejdůležitější a dokázané – voda zlepší váš výkon v posilovně!

Jemná dehydratace ovlivňuje fyzický výkon

A to ve chvíli, kdy cvičíte velmi urputně a ve vysokých teplotách nebo také v přílišné vlhkosti. Vězte, že při ztrátě 2% hmotnosti kvůli dehydrataci, okamžitě poklesne vaše nálada a motivace, dostaví se únava. Cvičení přestane pro vás být zábavné, ale naopak bude mnohem těžší. Máte stále hlad? Voda vám pomůže snížit chuť na konzumaci jídla, a proto neváhejte a vždy mějte při sobě ve fitku láhev s vodou.  Další prokázaná věc. Lidé s nadváhou, kteří před jídlem vypili 0,5 l vody a drželi dietu, dosáhli při hubnutí mnohem lepších výsledků než ti, kteří jen drželi dietu.  

Závěr

Vzpomeňme na jedno přísloví - hlad je převlečená žízeň. Pokud budete pravidelně pít, zamezíte bezhlavému jedení. A časem s radosti zjistíte, že se vám konečně daří zhubnout.

 

   

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h