Dejte přednost LED osvětlení

Dejte přednost LED osvětlení

Světlo vytváří pohodu v místnostech a je také součástí energeticky úsporných principů při správě budov. Umělé osvětlení se ve vyspělých zemích stalo nedílnou součástí každodenního života.  

Mnoho firem má zájem změnit osvětlení, tak aby vyhovovalo všem požadavkům pro vytvoření nejoptimálnějších světelných podmínek na pracovištích. Průmyslová svítidla a další kvalitní osvětlení nabízí společnost Fulgur spol. s r.o., kde jejich osvětlení má dobrý poměr cena/výkon a jako jedni z mála se věnují výrobě ručně dělaných světel. V současné době jsou klasické žárovky na ústupu, neboť lidé dávají přednost LED technologii.

Osvětlení Fulgur – dlouhá životnost a věrné barvy  

Životnost žárovky hraje velkou roli, neboť při nízké životnosti se zkracuje ekonomičnost a návratnost daného světelného zdroje. Obyčejná vláknová žárovka má životnost cca 1000 hodin, běžná zářivka od 3000 až 10000 hodin (záleží na počtu spínání) a LED žárovky – někteří výrobci uvádějí až 50000 hodin i více.  V teoretické rovině můžeme konstatovat, že LED žárovka má životnost 100 000 hodin. Při nákupu žárovek by nás měl také zajímat stupeň ochrany krytem zkráceně stupeň krytí, který se vyjadřuje v IP kódu. Stupeň krytí je odolnost výrobku vůči vniknutí cizího tělesa nebo kapaliny. Pokud kupujete LED žárovky, nezapomeňte se na IP klasifikaci podívat. Výrobky určené pro exteriér musí mít minimální hodnotu IP44, v případě přímého dopadu vody IP65 a pod vodou IP68.

Jak využít LED žárovky a zářivky

Pro hlavní osvětlení místnosti je nejvhodnější zářivka. Na chodbu je ideální noční LED osvětlení, které se snažíme umístit, co nejníže k podlaze, max. do výšky 30 cm.  Na orientační osvětlení jsou vhodné LED žárovky.  Ve víceúčelovém obývacím pokoji přizpůsobíme osvětlení tak, aby zabezpečilo provozní režim.   V okolí televize volíme svítidlo s možností regulace jasu. A kde světlem nešetříme? V dětském pokoji, tam doporučujeme umístit LED žárovky vyzařující měkké a rozptýlené světlo. Jen kvalitní osvětlení Fulgur rozzáří světlem s věrnou barvou každý interiér a exteriér!  

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h