Desatero údržby kuchyňské linky (nejen) po vánočním pečení

Desatero údržby kuchyňské linky (nejen) po vánočním pečení

Za několik týdnů nám na dveře zaklepou nejkrásnější svátky v roce – Vánoce! Co to pro řadu z nás znamená? Nákup dárků, voňavé pečení, ale i nikdy nekončící úklid.

A právě ten řadě z nás vánoční svátky zbytečně znepříjemňuje. Po velkém pečení, smažení vánočního kapra a přípravě salátu, dostává nejvíce zabrat právě kuchyňská linka. Jak na to, aby byla na Štědrý večer, Silvestr i kterýkoli další den v roce jako nová? Poradíme v následujícím desateru!

Mohly by se vám hodit recepty na vánoční cukroví.

1. Na dřevo musíte opatrně

Dřevěné kuchyňské linky se stále těší velké oblibě. To nejen pro svou krásu, ale také dlouhou životnost. A právě tu můžete prodloužit správnou údržbou. Základem je měkký hadřík a vlažná voda. Linku také utírejte bezprostředně po tom, co jste na ní pracovali. Pokud je více zašpiněná, přidejte do vody běžný saponát a zašpiněná místa jemně přejíždějte. Vyvarujte se agresivních čisticích přípravků a těm, které obsahují abrazivní složky. Dřevo po očistě nezapomeňte osušit a ošetřit vhodným přípravkem.
 

2. S agresivními chemickými prostředky opatrně

Pokud k čištění používáte agresivní chemické prostředky (typu Savo apod.), nenechávejte je působit delší dobu. V takovém případě by totiž mohlo dojít ke změně odstínu barvy (zesvětlení či ztmavení). To samé platí také pro čisticí prostředky, které obsahují abrazivní částečky (např. Cif). Ty mohou naopak narušit strukturu povrchu kuchyňské linky, či poškrábat folie nebo lesklé povrchy.

3. Pozor na hrnce, pánvičky, plechy a zapékací misky

Také máte tendence odkládat horké hrnce nebo právě vytažený plech s voňavým cukrovím přímo na linku? Pak se možná budete jednoho dne divit, proč se vám začíná odlupovat svrchní fólie nebo povrch linky začíná měnit barvu. Pokud máte linku staršího data výroby nebo je hrnec či pekáč opravdu rozpálený, můžete si do ní propálit nevzhlednou díru.

4. S citrony a octem opatrně

Pracovní desku kuchyňské linky můžete nepěkně poškodit nejen chemickými čisticími přípravky, ale také přírodními kyselinami, které se ukrývají například v citrusech. Pokud je krájíte, vždy si přizvěte na pomoc krájecí prkénko či podložku. To samé platí také tehdy, pokud v kuchyni používáte ocet nebo kyselinu citronovou (tzv. Citronku). I v tomto případě si dávejte pozor na to, aby vám případné kapičky na lince nezaschly a „nevypálily“ do ní nevzhledné fleky.

5. Lesklé kuchyně nesnesou houbičky

Řada osob si myslí, že údržba lesklé kuchyně je vleklá a zbytečně náročná. Ve skutečnosti je to ale právě naopak! Díky lesklé povrchové úpravě opět postačí pouze vlažná voda a jemný hadřík se saponátem. Vyhnout byste se opět měli abrazivním čisticím prostředkům, ale i nejrůznějším druhům houbiček. Na drátěnky rovnou zapomeňte! Lesklé povrchy čistěte jemným krouživým pohybem a zbytečně netlačte.

6. Průběžně odstraňujte vlhkost

Bohužel i dlouhodobé působení vlhkosti kuchyňskému nábytku neprospívá a může ovlivnit jeho kvalitu i vzhled. Pokud například dlouhé hodiny vaříte, unikající páru průběžně odsávejte digestoří a nezapomeňte na pravidelné větrání. To samé platí také v případě rozlitých nápojů nebo kapek vody. Snažte se je setřít pokud možno co nejdříve. V opačném případě by se vám mohla začít odlupovat fólie, jíž je řada linek tvořená.

7. Rozlité červené víno a borůvky okamžitě řešte

Přidáváte do cukroví borůvky nebo borůvkový džem? A do hovězího bourguignon naopak spoustu kvalitního červeného vína? Tak opět pozor na skvrny! Zvláště na světlých pracovních deskách a dvířkách kuchyní, které jsou vyrobeny ze světlého dřeva, nebo foliovaných desek může nastat problém. Pokud byste nechali skvrnu zaschnout, nemusíte se jí už niky zbavit.

8. Obklady nezanedbávejte

Pokud máte u zdi linku opatřenou obklady, nezapomínejte také na jejich pravidelnou údržbu. Skvěle se v tomto případě osvědčují utěrky z mikrovlákna. Vyvarujte se naopak abrazivních mycích prostředků, které by mohly obklady poškrábat a drátěnkám nebo hrubým houbičkám. Pokud potřebujete vyčistit zašlé spáry, použijte čisticí prostředky s chlórem (například Savo).

9. Fólie si zaslouží zvláštní péči

Drtivá většina moderních kuchyňských linek je opatřena fólií. Ta může imitovat dřevo, ale i plast, kov nebo jiné materiály. Bohužel právě fólie jsou velmi náchylné k opotřebení a jejich nesprávnou údržbou můžete snížit životnost na minimum. V případě foliovaných linek máte ale jednu velkou výhodu – jejich údržba je opravdu jednoduchá. Postačí vám pouze hadřík a jarová voda a máte vyhráno! Opět se snažte vyhnout abrazivním čisticím prostředkům nebo čističům, které by mohly narušit svrchní vrstvu folie.

10.  Úchytky jsou semeništěm bakterií

Při údržbě kuchyňské linky nezapomínejte ani na úchytky, na kterých se bakteriím obzvláště daří. Neustále se jich totiž dotýkají všichni členové rodiny a na jejich údržbu se často zapomíná. Je tedy dobré je jednou za čas otřít horkou vodou a vydesinfikovat opět prostředkem s chlorem.

Ať už udržujete dřevo, foliované desky nebo lesklé povrchy, vždy se snažte očistu provést ihned po ukončení vaření, pečení či smažení. Zaschlé skvrny a stopy od včerejší večeře vaší kuchyňské lince opravdu neprospívají a zbytečně zkracují její životnost.

Autor: http://www.nakup-nabytek.cz/nabytek/kuchynske-linky/

 

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h