Digestoř vyberte dobře a dýchejte čistý vzduch

Digestoř vyberte dobře a dýchejte čistý vzduch

Dnes už se v kuchyni pouze nevaří. Většina moderních kuchyní je spojena s obývacím pokojem, kde se schází celá rodina nebo návštěvy. Při takových situacích oceníme čistý vzduch, nezkažený výpady vzniklých při vaření. K tomu výborně poslouží vynález - digestoř neboli odsavač par.

Přejít k výběru konkrétní kuchyňské digestoře.

Né každá digestoř se bude hodit právě do vaší kuchyně. Většina zákazníků nechává výběr digestoře až na poslední místo. Vzhledem k tomu jak digestoř bude ovlivňovat náš budoucí život a vzhledem k nutným stavebním úpravám, je nutné výběrem toho správného odsavače začít! Poradíme vám, jak se s výběrem digestoře snadno vypořádat.

Jak vybrat digestoř

Při koupi digestoře by jste měli brát v úvahu pro začátek několik zásadních věcí:

  • velikost odsávaného prostoru
  • design interiéru
  • váš osobní vkus
  • možnosti odtahu (odtahový nebo recirkulační režim)
  • požadovanou hlučnost digestoře

Velikost odsávaného prostoru a vhodný výkon digestoře

Aby digestoř krásně fungovala, musí mít dostatečný výkon. Výpočet výkonu vychází ze skutečnosti, že vzduch by se měl v kuchyni vyměnit cca 10 krát za hodinu. Spočítejte tedy objem místnosti a vynásobte 10 krát. Více info o výpočtu v průvodci Jak vybrat digestoř na t-digestore.cz.

Výběr digestoře z hlediska designu

Design digestoře se nemyslí jen barva, ale také tvar a ten souvisí i s funkcí a ovládáním odsavače. Dle těchto parametrů se digestoře rozdělují na komínové, ostrůvkové, výsuvné, podskříňkové, vestavné, rohové... Už z názvu je jasný smysl rozdělení odsavačů.

Jaký vybrat odtah odsavače par

Z hlediska možností odtahu odsávání se digestoře rozdělují na odtahové a recirkulační. V odtahovém režimu digestoř odsaje všechen zkažený vzduch a odvede ho vně vašeho bydlení. V režimu recirkulačním digestoře nasají vzduch, proženou ho přes uhlíkové filtry a čistý ho vrátí zpět do místnosti. Varianta režimu odtahového je správně, je lepší. Další info na t-digestore.cz.

Hlučnost digestoře

Hlučnost odsavače par by obecně měla být co nejmenší. Digestoře ale obsahuje točivé části, vzduch při svém pohybu také není zcela potichu a tak je nějaký minimální hluk nevyhnutelný. Za optimální se považuje hladina vzduchu okolo 50 ti dB. Všimněte si, že digestoře, které umějí pracovat tak potichu jsou dost drahé. Ekonomicky je lepší koupit digestoř s trochu větším výkonem a používat ji na menší stupeň výkonu, který požadovanou hladinu hluku splňuje.

Přejít k výběru konkrétní kuchyňské digestoře.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h