Dražby Nemovitostí Praha aneb jak získat ze současné situace co nejvíce

Dražby Nemovitostí Praha aneb jak získat ze současné situace co nejvíce

Ačkoliv vydražování budov není v Česku příliš populární, skvělou možnost nabízí dražby nemovitostí Praha. Jedná se o výborný způsob jak vydělat, protože současná situace je pro vlastníky realit zcela vyhovující.

Vysoké ceny

Jak už asi každý slyšel, ceny nemovitostí stoupají v posledních letech raketovým tempem. Nejvíce se to týká Prahy, kde jsou rozdíly za uplynulé roky v řádech desítek procent, a proto je současná situace ornou půdou pro majitele jak bytů, tak i výrobních hal, kanceláří a dalších budov.

Prodej versus dražba

Jedná se však především o realitní bublinu, která jednou splaskne. Je však otázkou kdy, protože se tak může stát jak za rok, tak i za 8 let. Analytici povětšinou odhadují, že se minimálně po následujících 5 let ceny nesníží a že ještě minimálně rok porostou, ale v takovéto situaci člověk nikdy neví. Nabízí se proto otázka zdali realitu raději prodat, nebo ji dražit. Vzhledem k velmi vysoké poptávce výrazně převyšující nabídku se jako dobrá volba volí i dražba, jelikož zájemce se určitě najde a pravděpodobně jich bude rovnou několik. Dá se proto očekávat opravdu vysoké vyšroubování ceny, protože lidé nemají příliš na výběr.

Dražby nemovitostí Praha - Vývoj cen

Důvody nárůstu cen jsou dobře známé, načež se již objevují pokusy, jak tyto neúměrně vysoké částky snížit.

Dva zásadní faktory

Prvním z důvodů je pomalá výstavba nových nemovitostí a především pak bytů, jelikož se do Prahy přistěhovává stále více lidí jak z venkova a ostatních měst, tak i ze zahraničí. Developerské projekty jsou navíc zpomalovány byrokratickými náležitostmi, které zároveň zvyšují náklady na výstavbu. Další zajímavé informace o bytové výstavbě v Praze se můžete dočíst zde. Druhým důvodem je nárůst některých daní, které vyšroubovaly již tak vysoké ceny do ještě vyšších částek, a způsobily tak růst až o 50 %. V současné chvíli přesto prodejní částky ani zdaleka neodpovídají vhodné úrovni, protože na ceně jim zároveň přidává realitní bublina.

Budoucnost cen

Logickým důsledkem nastalé situace je zvyšování počtu developerských projektů, kdy stavební firmy začaly stavět výrazně více nemovitostí, jelikož mají jistotu návratnosti investice s vysokými zisky. To povede k nejvýraznějšímu snížení. Dalším impulsem pro pokles prodejních částek je i intervence České národní banky, která ukončila trend hypoték, kdy extrémně nízké úroky zlákaly statisíce Čechů. Nyní musí každý nejprve složit cca 20 % z ceny nemovitosti a banky neposkytnou hypotéku jen tak někomu.

Na co si při dražbě dát pozor

Dražba se tedy  jak je napsáno výše  spíše vyplatí a zisk může být opravdu mimořádný.

Současný ceník

Vzhledem k situaci na trhu si může vlastník připravený k dražbě svého objektu určovat podmínky a nemusí se vůbec bát vysokých cen, jelikož při průzkumu internetových aukcí a inzerátů se ukáže, že za byt může požadovat i více než 4 miliony a například za kancelářské prostory ještě víc. Zájemců je opravdu mnoho a s velkou pravděpodobností se částka ještě několikrát pohne, protože nakupující ví, že podobná nabídka se již nemusí objevit. Více informací o cenách naleznete zde.

Snažte se o co nejvíc

Máte-li zájem o dražbu své nemovitosti, máte téměř jistotu, že se vám podaří svou realitu prodat. To však neznamená, že byste neměli věnovat úsilí důkladné propagaci své dražby, protože čím více lidí oslovíte, tím větší šance je, že už tak astronomickou částku někdo ještě více vyšroubuje. Nezapomeňte sdělit co nejvíce informací, najměte si fotografa pro co nejkvalitnější fotografie objektu, doplňte historii apod.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h