Dřevěné brikety jako ekonomické a ekologické řešení vytápění

Dřevěné brikety jako ekonomické a ekologické řešení vytápění

Vytápění interiéru řeší spousta z nás nejenom v ohledu na teploty, které venku momentálně naměříme. Jedná se fakticky o nejvyšší položku v pravidelných výdajích.

Většina lidí preferuje plyn, který slibuje minimální námahu v kombinaci s vysokým tepelným komfortem. Pravda je ovšem taková, že cenově se stoprocentně dostanete na částky, jež byste nejraději neviděli. Na trhu přitom najdeme i spousty jiných stejně kvalitních a možná i efektivnějších druhů paliv. Výbornou volbou jsou zejména dřevěné brikety! Proč? Na to si odpovíme v následujících řádcích.

Topení se stejným komfortem

Jestliže si myslíte, že pouze plyn nebo elektřina zajistí dokonalý komfort bez práce, jste na omylu. Dřevěné brikety to dokážou také, a navíc získáte přírodní mnohem příjemnější sálavé teplo. Vždyť nebude vůbec nutné je nijak upravovat tak, jako je tomu u dřeva, kdy na vás čeká nepříjemné pracné řezání a štípání. Zapomenout můžete i na vysoušení. Není nutné, brikety se lisují z pilin, hoblin a kůry, takže přítomnost vody je skoro nulová. Jelikož mají kompaktní tvary, pohodlně si je vyskládáte v okolí kamen.

Úplně jiné teplo s minimem popela

Velkými výhodami dřevěných briket jsou vysoká výhřevnost a sálavé teplo. Abychom byli konkrétnější, výhřevnost se pohybuje mezi 16,7 a 18 MJ/kg. Sálavý typ tepla je mnohem příjemnější, než je tomu v případě plynových radiátorů. Zmínit je třeba i romantickou atmosféru, jež se rázem vykouzlí. Se vzniklým popelem se nemusíte nijak stresovat. Vznikne jej pouze 0,5 % a lze ho odnést na kompost, kde bude přirozeně tlít.

Ušetříte spousty peněz

Na tomto typu ekologického vytápění dokážete ušetřit i několik tisíc korun ročně. Hledáte-li spolehlivého dodavatele, můžete klidně přestat. Doporučíme vám totiž společnost Optimtop s.r.o. nabízející různé dřevěné brikety v akci na webu briketydrevene.cz za výhodné ceny. Rozvoz zajišťuje po celé ČR.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h