Dřevěné masivní postele z kvalitního českého dřeva

Dřevěné masivní postele z kvalitního českého dřeva

Základní kus nábytku v ložnici je manželská postel, od které se víceméně odvíjí estetický vzhled ložnice. Postele se různí podle materiálu (masiv, kov, dřevotříska) a stylu.

Někdo preferuje klasiku, někdo jiný zase rustikální, retro, starožitný nebo moderní styl. Dřevotříska je nejběžnější materiál a jeho hlavní výhodou je nízká cena. Co se kvality týče, ta je pochopitelně o něco nižší - dřevotřískové postele časem vržou a viklají se. I když každá dřevotříska musí splňovat emisní třídu E1 o uvolňování nebezpečných látek, není na postel ideální materiál. Kovové postele se hodí do moderních interiérů, jsou pevné a jsou zárukou kvalitního spánku. Masiv, jako materiál na výrobu, je stále v kurzu, je módní, nadčasový a stylový, navíc obliba dřeva sahá hluboko do historie. Při výběru manželské postele z masivu je nutné se řídit určitými pravidly. S ohledem na kvalitní spánek, volíme postel, která má poddajnou prohýbající podkladovou plochu - rošt. Rošty rozdělujeme na pevné, výklopné a polohovatelné. Nemáte-li žádné zdravotní problémy, tak si můžete objednat pevný rošt, který využijete v jakékoliv posteli a se všemi druhy matrací. Výklopné rošty oceníte v menším prostoru, polohovatelné rošty nabízejí komfort, případně se jedná o nezbytnou zdravotní pomůcku.

Zdravotní matrace - prospěšný vliv na vaše zdraví

Trh nabízí širokou škálu typů zdravotních matrací. Měkká ani tvrdá matrace se nedoporučuje, ideální je zlatá střední cesta. Tvrdost matrace nepodceňujeme. Je to nejdůležitější činitel ovlivňující náš výběr. Rozhodující je váha člověka. Uživatel s vyšší váhou volí tvrdší matraci, hubení lidé mohou ležet na měkčích matracích. Pro lepší přehled to převedeme na čísla, lidé s hmotností nad 85 kilogramů - tvrdá, od 65 do 85 kilogramů - středně tvrdá a od těch 40 do 65 kilogramů - měkká matrace. Spíte na boku? Bude pro vás vhodnější měkčí podklad, spíte-li na zádech nebo na břiše, objednejte si matraci tvrdší. Matrace by měla poskytnout tepelnou izolaci, musí být prodyšná. Při výběru manželské postele je důležitá i její velikost a výška. Dokonalá je taková matrace, která rozloží váhu těla, je měkčí v zóně ramen a tvrdší v zóně bederní páteře.

Praktické postele s úložným prostorem

Malý byt a nedostatek místa přidává starosti. Kam se všemi těmi věcmi, když máte jen rozkládací postel? Mnohé vyřešíte s  postelemi s úložným prostorem. Postele by měly vydržet mnoho let a poskytnout komfort při ležení. Tady nic neušetříte, proto doporučujeme nákup přímo u výrobců. Není nad zlaté české ručičky. Rodinná firma Postelia již 15 let vyrábí a prodává masivní postele včetně matrací (prodyšný, kvalitní materiál, bezvadné tvarovací účinky). Masivní postele vyrábějí ze smrku, buku, dubu, javoru a dalších dřevin, kde perfektní a pevnou konstrukci zajišťuje masiv v tloušťce 4 cm spojený špičkovým tříbodovým kováním s doživotní zárukou.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h