Dřez Blanco - kvalita vždy zaručena

Dřez Blanco - kvalita vždy zaručena

Pokud hledáte opravdu kvalitní a cenově dostupný dřez, vyberte si dřez Blanco. Tato německá společnost se specializuje na výrobu dřezů, dřezových baterií a doplňků do kuchyně. Za dobu svého působení se stala synonymem pro německou kvalitu a spolehlivost.

Historie

Společnost Blanco je renomovaným výrobcem dřezů jak pro domácnosti, tak pro gastronomii. Založena byla v roce 1925 jako rodinná firma, sídlo má v německém Oberderdingenu. Už od svého vzniku se společnost zaměřovala na zpracování nerezu. V současné době tak nabízí dřezy a další kuchyňské výrobky z té nejkvalitnější nerezové oceli. Vysoce ceněné jsou i granitové a keramické dřezy od této společnosti.

 

Dřez Blanco – ta správná volba pro Vaši kuchyni

Ať už renovujete starou kuchyni nebo zařizujete novou, v nabídce dřezů Blanco si určitě vyberete takový, který Vám bude nejlépe vyhovovat. Záleží čistě na Vás, zda zvolíte tradiční nerezový či k pracovní desce ladící granitový, anebo se svezete na retro vlně s keramickým. Který dřez se nejvíce hodí do Vaší kuchyně, Vám napoví TENTO článek. Jedno je však jisté, každý z použitých materiálů má své přednosti, vysokou kvalitu zpracování si pak můžete být jisti u všech Blanco dřezů.

Nerezový dřez aneb klasika všech klasik

Nerez patří mezi stálice, co se materiálu na výrobu dřezů týče, hodí se prakticky do jakékoliv kuchyně. Navíc Blanco je výrobcem, který se na zpracování nerezi soustředí už od svého založení.

Nerezové dřezy Blanco jsou vyráběny z té nejkvalitnější nerezové oceli 18/10, ve které je 18% chromu (dodává oceli tvrdost, odolnost a lesk) a 10% niklu (zvyšuje pružnost). Rozhodujícím faktorem pro kvalitu dřezu je pak tloušťka nerezového plechu. Minimální je 0,5 mm, opravdu kvalitní dřezy mají pak tloušťku 1 až 1,2 mm.

Ověřte si kvalitu dřezů Blanco: Pokud zatlačíte doprostřed vaničky, neprohne se, protože je pevná, vyrobená z dostatečně tlustého nerezového plechu. Pokud zatlačíte doprostřed odkapní plochy, pruží, ale nevznikne důlek, ani do ní neuděláte vryp nehtem. Také baterie ve dřezu pevně drží a neviklá se.

Aktuálně Blanco nabízí inovovanou vaničku Blanco Zerox v povrchové úpravě Durinox, která představuje špičku mezi nerezovými povrchy – je dvojnásobně tvrdší oproti klasickým nerezovým povrchům, odolnější vůči poškrábání i otiskům prstů.

Moderní kuchyně si žádá granitový dřez

Nejmodernějším trendem v bydlení je propojení kuchyňského kouta s obývacím pokojem. Tedy snaha o to, aby kuchyně nevypadala jako kuchyně ale spíše jako pokračování obývací stěny. Pokud jste se rozhodli jít ve vybavování kuchyně tímto směrem, jsou granitové dřezy firmy Blanco to pravé pro Vás.

Blanco koupilo licenci na výrobu granitových dřezů z materiálu Silgranit už v roce 1984, nyní nabízí jeho vylepšenou verzi, Silgranit II, který se vyznačuje nebývalou odolností a snadnou údržbou. Jedná se o nejkvalitnější typ granitu, tzv. akrylátový granit - 80% drcené žuly, 15% akrylátového pojiva (tj. tvrzených pryskyřic) a 5% barevných pigmentů.

Nabízí jej v 9 barvách, a to antracit, béžová champagne, jasmín, aluminium, šedá skála, perlově šedá, bílá, kávová a tartufo. Díky tomu snadno sladíte barvu pracovní desky a dřezu, který se tak stane téměř neviditelným.

Keramický dřez do kuchyně ve stylu Provence

Keramický dřez jen tak nepřehlédnete, působí v kuchyni opravdu majestátně. Jsou vyráběny nejen v tradiční bílé barvě s lesklou glazurou, ale také v mnoha dalších atraktivních barvách.

Blanco nabízí keramické dřezy se speciální uzavírací vrstvou PuraPlus, která zmenšuje póry a vyhlazuje povrch. Díky tomu se na dřezu neusazuje voda ani špína, omezuje se i tvorba skvrn.

Jaký tvar dřezu je ten pravý?

V dnešní době může mít dřez mnoho tvarů, pokud nechcete klasický tvar, můžete zvolit kulatý, oválný či ledvinovitý. Můžete si vybrat, zda to bude jednodřez či dvoudřez, s nebo bez odkapní plochy. Zvolit lze i rohový dřez.

Na velikosti záleží

Velikost záleží třeba i na tom, zda plánujete myčku nádobí či ne. Je však dobré myslet na to, že dřez by měl mít minimální hloubku alespoň 20 cm. Pokud máte vyšší postavu, je dobré umístit mycí centrum nad pracovní desku. Detailnější informace o ideální velikosti dřezu lze nalézt ZDE.

Slaďte baterii se dřezem

Blanco ke všem třem typům dřezů nabízí také stylově sladěné baterie. K nerezu se překvapivě nejvíce hodí ty nerezové, ale dobře ladí i chromové. Ke granitovým a keramickým dřezům nabízí výrobce Blanco baterie se silgranitovou, příp. keramickou povrchovou úpravou, aby barevně ladily ke dřezu.

Článek zaměřený na tvary a typy dřezových baterií najdete ZDE.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h