DŘEZOVÁ BATERIE - CO OBNÁŠÍ JEJÍ ÚDRŽBA?

DŘEZOVÁ BATERIE - CO OBNÁŠÍ JEJÍ ÚDRŽBA?

Dřezová baterie je jednou z věcí, které nechybí v žádné domácnosti. Nabídka dřezových baterií je skutečně pestrá, o čemž se lze přesvědčit například zde.

Každý má možnost nalézt to pravé právě pro svou kuchyni, ať už je zařízená ve stylu moderním či rustikálním. K sehnání jsou modely v různých barevných provedeních a v různých povrchových úpravách. Baterie by však neměla pouze dobře vypadat, musí být také kompatibilní s dřezem, aby se předešlo například stříkání vody okolo v případě, že je dřez příliš mělký a baterie moc vysoká. Pokud stále váháte, jaká bude ta nejvhodnější pro vás, podívejte se sem a nechte se inspirovat užitečnými tipy. Dřezová baterie je jednou z věcí, které nechybí v žádné domácnosti. Nabídka dřezových baterií je skutečně pestrá, o čemž se lze přesvědčit například zde.

Baterii jste již zakoupili a nyní se ptáte, jak o ni nejlépe pečovat? Odpověď je jednoduchá. Nejdůležitější je pravidelné čištění, jinak její údržba není příliš komplikovaná. Pokud ji nebudeme čistit pravidelně, pravděpodobně se po nějaké době zanese vodním kamenem a nečistotami, kterých se špatně zbavuje. Zvláště v oblastech s tvrdou vodou by se měla čištění dřezových baterií věnovat větší pozornost. Každý typ baterie však vyžaduje něco jiného, abychom předešli jejímu poškození a nezkracovali zbytečně její životnost. Obecně se nedoporučuje používat drátěnky a prostředky obsahující abraziva neboli brusné látky.

 

DŘEZOVÁ BATERIE - ÚDRŽBA SE ODVÍJÍ OD POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Nejvíce využívanými materiály k výrobě dřezových baterií jsou kovy, granit a keramika. Jednotlivé povrchové úpravy se liší jak svými vlastnostmi, tak požadavky na údržbu. Podívejte se, jak o baterie z jednotlivých materiálů pečovat.

KOV

Nejčastěji užívanými materiály jsou nerez či chrom. Jedná se o nestárnoucí klasiku, jež se stále těší velké oblibě, protože se díky univerzálnímu vzhledu hodí do jakékoliv kuchyně. Pokud vás obtěžují zaschlé kapky vody, které jsou na kovových bateriích viditelné, je nejjednodušším řešením zakoupit baterii v matném provedení. Ať už je vaše baterie lesklá či matná, k jejímu čištění postačí prostředek na nádobí a hadřík, v případě většího zanešení lze zakoupit speciální krémové přípravky určené pro údržbu kovových baterií.

GRANIT

Granitové baterie jsou díky své praktičnosti a neotřelému vzhledu stále oblíbenější. Jedná se o velmi tvrdý a odolný materiál, proto bychom si měli dávat pozor, abychom o granitovou baterii neopatrnou manipulací nerozbili nádobí. K čištění této povrchové úpravy používejte prostředky na nádobí a rozhodně se vyhněte drátěnkám a abrazivům.

KERAMIKA

Keramické baterie v kombinaci s keramickým dřezem skvěle zapadnou do rustikálních kuchyní. K dostání jsou v mnoha barevných variantách i tvarech. Jejich povrchová úprava je lesklá, zaschlé kapky vody na nich však nespatříte. Nejlepší způsob údržby keramických baterií je čištění mýdlovou vodou a jemnějším hadříkem, bezpochyby je nutné se vyhnout čemukoliv s drsným povrchem, aby nedošlo k odloupnutí barevného nástřiku. Obecně by se s keramickými bateriemi mělo zacházet s větší opatrností.

NEZAPOMÍNEJTE NA ÚDRŽBU PERLÁTORU

Při čištění baterie byste měli věnovat pozornost i takzvanému perlátoru (sítku). Perlátor lze popsat jako spořič vody, do kterého se rozhodně vyplatí investovat, pokud již v baterii není zabudovaný. Jeho primární funkcí je šetřit vodou, a tím i penězi rodinného rozpočtu. Perlátor provzdušňuje proud vody, jenž se díky tomu zdá dostatečně silný a plný, ačkoliv ve skutečnosti vody spotřebujeme mnohem méně. V případě zanešení vodním kamenem tuto klíčovou vlastnost ztrácí. K jeho čištění používejte speciální prostředky proti vodnímu kameni, ale dbejte na to, aby neobsahovaly látky na bázi aktivního chloru.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h