Hliníkové rolety: Podle čeho je vybírat?

Hliníkové rolety: Podle čeho je vybírat?

Léto se pomalu blíží a s ním pochopitelně i slunečné počasí. Na to se všichni jistě těšíme, nicméně všeho moc škodí a na přespřílišné světlo i teplo v interiéru se musíme připravit.

Ano, řeč je o efektivním stínění. Řešit jej lze hned několika způsoby. Na trhu jsou klasické hliníkové či látkové žaluzie. Mnohem efektivnější a pohodlnější stínění ale nabízejí hliníkové rolety. Právě na jejich přednosti a kritéria výběru se soustředíme v následujících řádcích.

Design a funkčnost v jednom

Proč zrovna hliníkové rolety? Odpověď je jednoduchá. Jedná se o velmi spolehlivý typ stínění. Jednak dokážou perfektně zabránit vstupu slunečních parsků do interiéru a jednak také výborně izolují. V létě se podílí na tom, že v interiéru nebude horko a v zimě naopak brání průniku studeného vzduchu dovnitř. Zároveň umí lépe ochránit objekt před případnými nezvanými hosty a vandaly. V neposlední řadě vypadají moc hezky a disponují maximálně jednoduchým ovládacím systémem.

3 typy hliníkových rolet

Hliníkové rolety lze pořídit ve třech různých podobách. Tím prvním typem je model s přiznaným boxem. Právě do něj zajíždějí. Pokud vám nevadí jeho přítomnost, rozhodně se vyplatí. Barvu boxu si lze přizpůsobit bez problémů fasádě. Varianta s podmítkovým pouzdrem vypadá poněkud kompaktněji, jelikož nenarušuje nijak jednolitý vzhled exteriéru konkrétního domu. Na realizaci je třeba myslet ještě před nahozením venkovní fasády. Posledním typem jsou rolety určené do překladů. S těmi musíte počítat již při projektu, respektive při hrubé stavbě.

Další aspekty výběru

Před nákupem hliníkových rolet se vyplatí také promyslet mechanismus ovládání. Může být jak manuální, tak elektrické. V neposlední řadě si také ujasněte jejich vzhled. Například u společnosti Climax si lze vybrat z nepřeberného množství odstínů, jež mohou korespondovat anebo kontrastovat s fasádou.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h