Jak se efektivně starat o garážová vrata

Jak se efektivně starat o garážová vrata

Garážová vrata si zaslouží stejnou péči jako jiné části vašeho bydlení. Obzvlášť to platí tehdy, pokud máte garáž postavenou ihned vedle domu a společně tak tvoří celek, který o vás na první pohled vypovídá. Dejte svým vratům po zimě novou tvář.

Vyberte správná vrata

Při výběru garážových vrat dbejte na celkový dojem tak, aby se vrata hodila ke stylu vašeho bydlení, byla praktická a funkční a splňovala i kritéria náročného uživatele. Vybrat si můžete z různých možností:

Rolovací vrata

Tato vrata zabírají málo místa, vyznačují se jednoduchou konstrukcí a hodí se pro menší garáže. Jsou nenáročná na používání a také na údržbu.

Sekční vrata

Sekční garážová vrata se otvírají nahoru nebo na stranu. Tato vrata bývají členěná do panelů nebo také sekcí a opět je možné použít je tam, kde potřebujete ušetřit prostor.

Výklopná vrata

Výhodou výklopných vrat je jednoduchost v používání. Zabírají však místo pod stropem a před garáží.

Investujte do svého bydlení

Nebojte se vybrat kvalitní garážová vrata, která vám vydrží a jejichž používání pro vás nebude ničím složitým a náročným. Investice do garážových vrat se vám rozhodně vyplatí, protože investujete nejen do vzhledu svého bydlení, ale také do bezpečnosti a ušetření energií. Co se týče designu garážových vrat, tak se nebojte ani digitálního tisku na čelní plochu a vyzkoušejte kolekci UNICO od designérky Ivy Bastlové.

Starejte se o vrata

Údržbu garážových vrat byste rozhodně neměli podcenit a zanedbat. Pravidelně vrata oplachujte a nebojte se jednotlivé části nakonzervovat nebo promazat. Po zimě vrata omyjte od posypových solí a nenechávejte na vratech ani bláto nebo zaschlou vodu, pokud bydlíte v rušné ulici s velkým provozem.

Péče po zimě

Pokud byste na vratech nechávali nečistoty, sůl, posypové materiály a další, tak se vrata zbytečně opotřebovávají, a zkracujete tak jejich životnost. Rozhodně je nemusíte umývat každý den, postačí, když se jejich údržbě budete věnovat pravidelně, několikrát do roka.

Technická stránka vrat

Nezapomínejte ani na technický stav garážových vrat. Ať už se jedná o sekční garážová vrata, popřípadě rolovací nebo výklopná, tak je pravidelně kontrolujte. Pokud máte problém se zavíracím nebo zabezpečovacím systémem, tak se vždy obraťte na odborníky a nesnažte se vrata opravit svépomocí.

Nenadálé problémy

V některých případech se může stát, že se vrata poškodí mechanicky, například při pokusu o vloupání, přírodní katastrofou nebo jinou nehodou nebo nepříjemností. Pokud jsou garážová vrata poškozená, tak se opět obraťte na odborníka, nebo si vrata kupte nová a nebojte se je pojistit proti případným nenadálým událostem.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h