Jak šetrně vyčistit varnou konvici?

Jak šetrně vyčistit varnou konvici?

Každý spotřebič v domácnosti má svoji životnost a časem se opotřebovává. Stejné je to i s varnou konvicí, kterou pro přípravu kávy nebo čaje mnoho domácností využívá každý den. Jak varné konvici prodloužit život a odstranit z ní vodní kámen hned několika způsoby se dozvíte právě teď!

 

Důvodů, proč vyčistit varnou konvici od vodního kamene, je hned několik. Vrstva vodního kamene výrazně snižuje efektivitu ohřevu vody, samotný ohřev vás tedy ve výsledku přijde na mnohem více peněz. Vodní kámen je také rizikem ohledně přehřívání spotřebiče, hrozí tedy, že se poškodí. Plusem nejsou ani odloupnuté kousky vodního kamene, které vám plavou v čaji. Usazeniny totiž mohou obsahovat bakterie, které sice varem zahynou, jejich metabolismus může ale produkovat toxické látky, které ve vodě zůstávají.

Jak tedy konvici vyčistit? Připravte si na to 1 lžíci potravinářské kyseliny citronové. Tu nasypte do naplněné konvice vodou po rysku a konvici zapněte. Tento roztok pak nechte v konvici 30-60 minut působit. Vylijte a znovu konvici vyvařte tentokrát už čistou vodou. Konvici můžete vyčistit i octem. Nalijte 2 dcl octa do konvice, přidejte lžičku soli a dolijte do plna vodou. Nechte vyvařit a vodní kámen je pryč! U této varianty počítejte s octovým zápachem, který však rychle vyprchává.

Pokud je vaše varná konvice již stará a vy jste ji čistili již desítkami vyvařování pomocí kyseliny citronové nebo octa, zvažte, zda by se vám nehodila nová varná konvice. Na trhu se nabízí velká spousta varných konvic s krásným designem. Doporučit vám můžeme například varnou konvici Orava VK-3715, která je vyrobena z ušlechtilé nerezové oceli. Její objem je 1,7 litrů a je vybavena klasickým 360° otočným podstavcem. Varná konvice Orava má topné těleso překryté deskou z oceli a disponuje funkcí automatického vypnutí. Síťovou šňůru můžete jednoduše uložit do podstavce, nikde se vám ve skříňce nebude zamotávat do dalších spotřebičů. Varná konvice Orava VK-3715 se vyrábí v mnoha barevných provedeních, vybrat si můžete takovou, která se bude nejvíce hodit k vašemu interiéru.

Konvici můžete zakoupit na www.orava.cz za 779 Kč.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h