Jak si doma zařídit bylinkovou zahrádku?

Jak si doma zařídit bylinkovou zahrádku?

Před námi je dlouhé období podzimu a zimy. Zahrada bude odpočívat a milovník čerstvých bylinek většinou truchlí, protože v zimě se rostlinkám venku nedaří.

Existuje snadné řešení, jak smutek zahnat. Stačí několik hodin práce a i u vás doma vznikne bylinková zahrádka. Co je k tomu potřeba a jaké bylinky doma rostou nejlépe?

Výběr vhodného místa

Na podzim a v zimě je nouze o sluneční paprsky. Pro zahrádku musíte vybrat nejslunnější kout. Nesmíte ale rostlinky dát příliš blízko okna. Nemusí dobře těsnit, chlad by je zničil. Než začnete cokoliv budovat, zajděte ven a sežeňte si kvalitní zeminu. Použít se dá hlína ze zahrádky nebo substrát, kupte si i speciální hnojivo na bylinky. Budou růst rychleji.

Zvládne to i žena

Máte-li vybrané místo, je na čase začít realizovat. Vyrobit poličku není žádná věda – stačí k sobě přilepit několik dřevěných krabic, ve kterých se prodává ovoce. Snadno si přizpůsobíte velikost i tvar zahrádky. Pokud nemáte místo a musíte dát truhlík na okno, dejte mezi něj a okno látku, funguje jako těsnění. Nikdy nesázejte semínka do studené hlíny. Je dobré ji 2 až 3 dny nechat při pokojové teplotě, aby se prohřála.

Jaké bylinky vybrat?

V zimě se hodí pěstovat méně náročné bylinky. Ideální jsou máta nebo meduňka. Problém není ani s pěstováním tymiánu, oregána, rozmarýnu a dobře poroste i majoránka. Každá rostlinka má své specifické požadavky. Abyste při pěstování neudělali chybu, podívejte se na Lepebydlet.cz. Online magazín s více než 10 let dlouhou tradicí má připraven podrobný popis bylinek. Dozvíte se také, jak rostlinky zpracovat v kuchyni i mimo ni (například k výrobě domácích kosmetických přípravků). Lepebydlet.cz je vůbec skvělým společníkem pro zimu, kdy práce na domě a zahradě stojí. Nabízí plno inspirace a praktických návodů, jak bydlení zvelebovat. Přes zimu budete mít dostatek času vše nastudovat a na jaře se připraveni pustíte do díla.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h