Jak správně vybrat pračku?

Jak správně vybrat pračku?

Je třeba nevybírat jenom podle značky. Nejdříve vycházíme z dostatku místa a dispozic bytu. Díky nim zúžíte výběr, který nebude tak složitý.

Pečlivě změřte prostor, který máte doma na pračku k dispozici. Pak se rozhodnete, zda chcete pračku klasickou, nebo úzkou. Běžné modely se vyrábějí v šířce 60 cm, úzké pračky v šířce 40 cm nebo 45 cm. Měřte ale i hloubku pračky. Běžné pračky jsou hluboké 60 cm, ale existují i SLIM verze, s menší hloubkou, 50, 45, 40 nebo i 33 cm. Pak si rozmyslete, zda preferujete pračku s předním plněním, kdy je třeba mít i potřebný prostor pro otevírání dvířek. Není-li tomu tak, zvolte horní plnění. Výhodou vrchem plněných praček je úspora místa před pračkou a méně ohýbání. Pračky s předním plněním mají zase lepší stabilitu a dají se vestavit do kuchyňské linky nebo koupelnového nábytku. Sledujte i úhel možného otevírání pračky s předním plněním. 

Další kritéria

Zajímat vás musí i kapacita bubnu označující kolik prádla můžete najednou vyprat. Od 3 kg až po 12 kg je výběr docela velký. Klasická náplň 5 kg pokryje potřebu dvou lidí. Pro rodiny jsou vhodnější modely na 7 až 8 kg prádla. Pokud nechcete, aby vám z prádla po vyndání z pračky ještě dlouho kapala voda, sledujte výšku otáček během fáze odstřeďování. Většina praček se dnes pohybuje v rozmezí 800 až 1 800 otáček za minutu. Pamatujte ale, že čím sušší prádlo, tím náročnější je pak žehlení. Řešte i hlučnost spotřebiče. Moderní technologie zajistí tichý provoz i při vysokých otáčkách. Sledujte i tiché programy pro praní v noci. K tomu se hodí technologie ZEN. Energetická třída je ve škále A až G. S nižší energetickou třídou než je A+ ale pračku již nekoupíte. Čím více plusů, tím úspornější model. Vysoká třída ve spojení s technologií 6. smysl může dosáhnout až 70 % úspory vody a energie.

Srozumitelné ovládání pračky

Ovládání pračky má být jednoduché a intuitivní. Je třeba vědět, co zmáčknout, aniž byste museli dlouze studovat návod. Symboly na pračce musí být zcela srozumitelné a jasné, bez matoucích obrázků. S tím souvisí i symboly pro praní prádla, programy a funkce, které vám usnadní spoustu práce. Pračky s 6. smyslem nastaví za vás optimální parametry praní. Spotřebujete pouze tolik energie, kolik je nezbytně nutné. Praktická je možnost odloženého startu, kdy lze prát, zatímco jste v práci či jinde mimo domov. Funkce FreshCare vaše prádlo provzdušní na konci cyklu. To se pak nepomačká a lépe se žehlí. Je třeba se také o pračku dobře starat, což souvisí s její životností. Jak vyčistit pračku si můžete snadno nastudovat.

 

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h