Jak umístit sedací soupravu v obývacím pokoji?

Přišel ten správný čas ke koupi sedací soupravy, možná ji už i máte doma a váháte, jak ji správně umístit? I na první pohled banální věc, jakou je umístění sedací soupravy se v ideálním případě řídí některými pravidly. A my se o ně dnes s vámi dnes podělíme. Není na tom nic složitého a nejedná se o žádné dogma ale více o sadu doporučení, kterých je dobré se držet. Tak pojďme na to!

Naše první myšlenky by měly směřovat k účelu, který jsme obývacímu pokoji přidělili. Budete se zde dívat pouze na televizi, nebo bude váš obývací pokoj více pracovnou a sedačka víc relaxační zónou? Od toho by se měly odvíjet vaše první myšlenky na umístěni sedací soupravy.

 

Nefixujte se pouze na televizi

Při umisťování sedací soupravy dobře zvolte její tvar. Při sezení více lidí v sedačce by osoby měli být ideálně přímo proti sobě a neměli by být pouze posazeni před televizi do jedné řady. Obývací pokoj má přednostně sloužit k setkávání se se svými blízkými a pokoj tomu musí být řádně přizpůsoben.

 

Podle tvaru a velikosti místnosti můžete uvažovat o speciálních tvarech sedacích souprav, které jsou vhodné pro specifické obývací pokoje. Nejčastěji se prodávají rohové sedací soupravy, které dokonale využijí nabízený prostor pokoje. Pokud k tomu váš obývák bude správně uzpůsoben, je vhodným řešením sedací souprava ve tvaru písmena U. Pak už obýváku chybí k dokonalosti jen konferenční stolek a můžete užívat příjemné atmosféry domova.

 

Pohodlí je základ

Každou sedací soupravu je před zakoupením vhodné vyzkoušet a strávit v ní několik minut, abyste si při koupi byli skutečně jistí, že tahle je ta pravá. O pohodlí a její zdravotní nezávadnosti nemůže být žádný pochyb. Pohodlný ale musí být i přístup k sedací soupravě a to takovým způsobem, abyste při každém přístupu k ní nemuseli obcházet kusy nábytku nebo nemuseli zvedat všechny usazené příbuzné.

 

Nechte si dostatečný průchozí prostor, abyste měli k sedačce vždy pohodlný přístup i se šálkem kávy v ruce. Takový průchozí prostor je alespoň 60cm široký, ale záleží i na počtu obyvatel domu a jejich tělesném vzrůstu. Nejužším místem bude nejspíš prostor mezi sedací soupravou a stolkem. Nepřehánějte to proto s jeho velikostí, obvykle si vystačíte i s malým konferenčním stolkem.

Pokud můžete, relaxujte pohledem z okna

Trendem moderních obývacích prostorů je otevřenost a vzdušnost prostředí. Pokud to bude vzhledem k povaze místnosti možné, nasměrujte částečně sedačku směrem k oknu nebo alespoň křeslo sedací soupravy. Obývací pokoj se tak stane ideální relaxační zónou, ve které načerpáte dostatek sil na další náročný pracovní den. Samozřejmě není účelem postavit sedací soupravu přímo před okno, abyste neměli možnost výběru, ale využití více možností k sezení. Ideální bude, pokud z jedné části sedací soupravy budete moct pozorovat krásy přírody a oblohu a z druhé části sledovat televizi nebo konverzovat s ostatními. V kombinaci s prosvětleným domem s výhledem do přírody se váš obývací pokoj stane nejoblíbenějším pokojem vašeho bytu!

Mohlo by Vás zajímat: nábytek do obývacího pokoje

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h