Jak vybavit dětský pokoj? Zaměřte se na detaily, jako jsou povlečení, koberce a záclony

Jak vybavit dětský pokoj? Zaměřte se na detaily, jako jsou povlečení, koberce a záclony

Před dvaceti lety byste v dětských pokojích stěží našli povlečení s animovanými postavičkami. Dávno jsou však pryč doby jednoduchého bílého povlečení. Jelikož se technologie neustále vyvíjí a zasahují i do natolik specifické oblasti, jako je výroba ložního prádla, vybrat si můžete z nepřeberného množství barev, motivů a obrázků na povlečení. V dětském pokoji se vyjímají verze s animovanými postavičkami a pohádkovými hrdiny.

Pravděpodobně jste už ne jednou slyšeli, že je důležité, aby dítě spalo jako v bavlnce. Samotné pořekadlo napovídá, že bavlněné povlečení je bezkonkurenční, co se vlastností týče. Materiál je nejenže příjemný na omak, ale navíc nedráždí ani pokožku a je pružný. Potěší vás také výborná prodyšnost a savost, což oceníte v případě, jestli se více během noci potíte. Dětské povlečení bývá vyrobené právě z bavlny, neboť je šetrná i k dětské pokožce, která je velice náchylná.

Dětské koberce, aby bylo od země teplo

V posledních letech se upouští také od koberců rozprostřených po celé místnosti. Preferují se jiné podlahové krytiny, jako jsou linoleum, vinyl či dřevo. Protože si však ratolesti hrají především na zemi, je nezbytné jim nabídnout teplé místo, aby nebyly nachlazené. Právě k těmto účelům slouží kusové dětské koberce, které jsou navíc zkrášlené dětskými motivy. V chlapeckém pokoji se bude vyjímat koberec se silnicí, v dívčím zase růžový se srdíčky. Stačí dát koberec pouze do hracího prostoru, aby se na něj děti usadily, když si budou hrát se svými oblíbenými hračkami.

Záclony jako třešnička na dortu

Jestliže se vám líbí záclony v oknech, do dětského pokoje zvolte dětské záclony. Ano, i takové existují. Jsou zdobené například muchomůrkami, ježkem nesoucím jablka, případně figurkami z oblíbené deskové hry Člověče, nezlob se.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h