Jak vybrat dárky přátelům

Jak vybrat dárky přátelům

Shánění dárku nepatři zrovna mezi nejjednodušší a neoblíbenější činnosti. Vybrat totiž takový, který udělá dotyčnému radost a skutečně ho potěší, vyžaduje dlouhé pozorování, bádání a hledání.

Nelehký úkol

Nejsnadněji se, možná trochu paradoxně, vybírají kousky pro lidi, kteří nám nejsou příliš blízcí, třeba pro kolegy v práci nebo různé známé. U nich dlouho nepřemýšlíme a obvykle je „odbudeme“ lahví dobrého alkoholu. Pořádným oříškem bývá však shánění dárků pro lidi nám blízké, například pro členy rodiny nebo nejlepší kamarády. A to navzdory tomu, že je známe jako svoje boty, přesně víme, co mají rádi, co je baví i jak tráví svůj volný čas. Navíc máme jasno i v tom, co vše si k nim můžeme dovolit, aniž bychom se jich nějak dotkli nebo je uvedli do rozpaků. I přes všechny tyto argumenty se však na nákupech pořádně zapotíme. Jak se tedy s tímto nelehkým úkolem popasovat?

Buďte pozorní

Nejdříve si všímejte toho, co má dotyčný rád, čím se obklopuje, co často dělá. Jedná se spíše o praktický typ člověka nebo si naopak potrpí na design a estetiku? Můžete se ho také zkusit nenápadně poptat na jeho přání – ušetříte si tak rozpaky a zklamání a vyhnete se nepříjemnému faux pas. Hodně také záleží na příležitosti, pro kterou daný dárek kupujete. Dárek k narozeninám by měl být hodnotnější a významnější, obzvlášť když se jedná o nějaký důležitý životní milník. Ke svátku postačí jen drobnost, svátek oslavy jména totiž není nijak zásadní, klidně zvolte jen blahopřání. Nebojte se být jedineční, čím víc bude dárek originální, tím líp.

Ukažte smysl pro humor

Dárky pro muže se nebojte pojmout humornou formou, pánům udělají radost i kousky, s nimiž byste u dam rozhodně nezabodovali. Obvykle jsou to totiž pořádní vtipálci, kterým žádná recese není cizí. Opatrní byste však přesto měli být v případěvtipných a eroticky laděných dárků. Mějte na paměti, že oslavenec obvykle dary rozbaluje veřejně, třeba i za přítomnosti rodinných příslušníků, takže byste jak jeho, tak i sebe mohli dostat do docela nepříjemné situace.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h