Jak vybrat ideální vysavač do auta a domácnosti?

Jak vybrat ideální vysavač do auta a domácnosti?

Jaký druh vysavače nejvíce využijete? Co je největší předností aku verzí a bezsáčkových variant?

Potřebujete univerzální vysavač, kterým pohodlně a jednoduše vysajete i jinak nepřístupné prostory v autě? Skladný lux, do něhož nemusíte nakupovat sáčky a není náročný na údržbu? Při výběru kvalitního vysavače se řiďte následujícími radami.

Tyčové vysavače

Kvalitní tyčové vysavače nabízejí možnost suchého i mokrého vysávání. Spolehlivě tak vysajete prach a vyčistíte skvrny. Vodní filtr pro mokré vysávání odstraňuje bakterie a alergeny, může být samočisticí, takže si vystačí i s běžnou údržbou. Vysavače v tyčovém provedení seženete se sáčkem i bez. Využijete je na efektivní úklid nepořádku v domě i autě. Akumulátorové varianty, tzv. aku vysavače bez kabelů jsou navíc skvěle přenosné, při práci oceníte také jejich nižší hmotnost. Dejte si však pozor na výdrž akumulátoru, který je potřeba pravidelně dobíjet. Tyčová varianta luxu většinou nezabere mnoho místa a některé typy lze použít i jako ruční vysavače, s nimiž se dostanete i do méně dostupných míst. Mohou mít i velmi tichý režim a dosahovat vysokého výkonu jako klasické vysavače. Některé mají v sobě zabudované senzory, jež snadno rozpoznají nutnost čištění filtru a plnost nádobky, tyto informace vám pak signalizují pomocí světelných kontrolek.

Sáček ano, či ne?

Bezsáčkové vysavače, které najdete také pod přívlastkem „cyklonové“, využijete pouze na nenáročné povrchové a suché vysávání. Dobře se s jejich pomocí udržují tvrdé podlahy, technologie Cyklon umožňuje efektivní vysávání prachu. Často však zpravidla u takového výrobku musíte neustále čistit filtry a nádobku na prach. Při výběru bezsáčkového vysavače se tedy zaměřte na kvalitu filtru, jedním z nejlepších jsou EPA či HEPA, nezapomeňte zkontrolovat i deklarovaný objem omyvatelné nádoby, ten má také vliv na frekvenci mytí. Pro hloubkové vysávání koberců v domácnosti je vhodný víceúčelový podlahový vysavač se sáčkem, který je méně náročný na údržbu.

Pro více informací a inspiraci si prohlédněte vysavače na elektro-internet.cz. Tam najdete široký sortiment značek, doplňků pro vysávání a další tipy, jak vybrat vhodný vysavač pro vaše účely.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h