Jak vybrat kvalitní bezpečnostní dveře, které odolají i požáru

Jak vybrat kvalitní bezpečnostní dveře, které odolají i požáru

Pořídit si domů kvalitní vchodové dveře by mělo být jednou z priorit každého majitele nemovitosti. Zabraňují vniknutí cizích osob dovnitř objektu a zároveň zajišťují potřebné soukromí. Jak ale vybírat dveře? Existuje celá řada možností.

Bezpečnostní třídy

U vchodových dveří se v první řadě rozlišují takzvané bezpečnostní třídy. Je jich celkem šest. Pozná se podle nich to, jak těžko se dají zloději překonat, respektive jakou na to potřebují sílu a nářadí. Čím vyšší třída, tím jsou dveře bezpečnější. U nejvyšší třídy je k jejich překonání zapotřebí velkého úsilí a například úhlové brusky, která vydává velký hluk. Dá se tudíž předpokládat, že pokud si pořídíte takto kvalitní vchodové dveře, zloděj se skrz ně prakticky nemá šanci dostat.

Další možnosti

Z hlediska bezpečnosti je vhodné uvažovat i o tom, že si domů pořídíte protipožární dveře. Dokážou odolávat i vysokým teplotám, přičemž zabraňují šíření požáru. Je však potřeba u nich obvykle použít vhodné zárubně. Nejbezpečnější jsou v tomto ohledu ocelové protipožární dveře a zárubně, které jsou na rozdíl od dřevěných variant zcela nehořlavé.

Kde využít protipožární dveře?

Dveře s protipožární ochranou se hodí nejen do vchodů rodinných domů a bytů, ale dají se využít například také v různých skladech a výrobních halách. Praktické jsou zejména tam, kde je zvýšené riziko výskytu požáru. V určitých případech je dokonce legislativa přímo nařizuje.

Ocelové protipožární dveře a zárubně vyrábí v tuzemsku společnost BB-Kovo, s.r.o. Na výběr má hned několik modelů, které lze ještě různými prvky dovybavit. Může se jednat třeba o zámky s kováním, koordinátory, zateplení, samozavírače apod. Všechny dveře splňují patřičné normy ČSN, takže se lze plně spolehnout na to, že v případě potřeby splní svůj účel a zabrání šíření požáru.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h