Jak vybrat ten pravý lustr do obýváku

Jak vybrat ten pravý lustr do obýváku

Obývací pokoj je místnost, ve které se scházíme s rodinou i přáteli. Mnohdy v něm také hrajeme společenské hry nebo sledujeme televizní pořady a filmy. Často ho využíváme i jako jídelnu, zejména pokud se u stolu sejde celá domácnost. V obývacím pokoji tedy trávíme pravděpodobně ze všech místností v bytě nejvíce času a je na místě věnovat výběru jeho osvětlení náležitou pozornost.

Jeden lustr nebo několik osvětlovacích těles?

V první řadě je třeba před zakoupením lustru promyslet, zda nám bude stačit jediné svítidlo, či zda si obývací pokoj zaslouží několik osvětlovacích těles. Většinou se totiž jedná o největší místnost v bytě nebo domě. Navíc zde často uvítáme možnost volby jak jasného osvětlení, tak i tlumeného světla. Jediný lustr je tedy vhodný pouze v případě, že je náš obývák menší; pak je vhodné zvolit model se stmívačem, případně s několika úrovněmi jasu světla. Pokud je místnost rozlehlejší, nebo je dokonce funkčně rozdělená na zónu s jídelním koutem a se sedací soupravou, je vhodné osvětlovací těleso umístit nad každou z nich. Můžeme se rozhodnout jak pro větší lustry, tak i pro několik menších svítidel nad jídelním i konferenčním stolem.

Správně zvolené osvětlení je výrazným prvkem v interiéru

Dnes můžeme svítidla do interiéru a exteriéru vybírat z opravdu široké nabídky. Pokud vyznáváte klasiku a interiér vašeho obydlí je vybaven převážně starožitnými kousky nábytku, sáhněte po klasickém závěsném lustru. Směle můžete zvolit typ s několika rameny a nemusíte se bát ani křišťálového, ratanového případně vitrážového lustru. Do moderních interiérů se hodí lustry s čistým a jednoduchým designem.

Designové lustry pro moderní interiéry

Podle ladění obýváku pak můžete zvolit svítidlo se skleněným nebo kovovým stínidlem ve vhodné barvě. Zajímavě a lehce působí i závěsné lustry papírové a také s originálním designem z plastu. Bílá barva dodá interiéru vzdušnost a podtrhne čistotu a krásu jednoduchých linií, barvy prostor oživí.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h