Jaké máte možnosti při výběru oken?

Jaké máte možnosti při výběru oken?

Výměna starých oken v domácnosti, potažmo jejich montáž v novostavbě je poměrně důležitým bodem, jestliže chcete bydlet komfortně.

Právě okna jsou totiž spolu s fasádou zásadní z hlediska tepelné izolace. Jedině se správně zvolenou a dostatečně vhodně provedenou variantou z domu neuniká příliš velké množství tepla, což se projevuje na nízkých nákladech za energie. Jaké máte možnosti, pokud si vybíráte nová okna?

Klasika ze dřeva

Tradičním řešením jsou dřevěná okna. Moderní varianty dokážou oproti starším modelům zaujmout nejen svým působivým vzhledem, ale i poměrně dobrými tepelně izolačními vlastnostmi. Nevýhodou tohoto řešení pro vás může být fakt, že okna s dřevěnými rámy patří spíše k dražším volbám. Navíc je potřeba se o ně poměrně dost starat, jinak se rychle snižuje jejich kvalita a životnost.

Moderní materiály

Stále žádanějším zbožím jsou plastová okna. Plast je materiálem, který se velmi snadno udržuje, má tvarovou i barevnou stálost. Oceníte rovněž i velmi dlouhou životnost, okna z plastu vydrží běžně desítky let, aniž by došlo k výraznému snížení jejich kvality. Navíc jsou poměrně dostupná i z hlediska pořizovací ceny. V poslední době jsou velmi populární plastová okna v imitaci dřeva, jež se hodí i pro starší rodinné domy, kde se klade důraz na estetiku stavby. Mohou nahradit klasická špaletová okna, pokud je zrovna nepořizujete do nějaké památkově chráněné stavby, kde jsou podmínky dosti přísné z hlediska materiálů a vzhledu.

Moderní variantu představují rovněž hliníková okna. U nich se dají vyzdvihnout například skvělé tepelně izolační vlastnosti. Vždy je samozřejmě nutné, aby v nich byla dostatečně kvalitní skla. Hliníková okna také dobře těsní od hluku, takže jsou vhodná pro rodinné domy v rušných oblastech.

Výběr oken není radno podceňovat. Nevíte-li si rady, raději volbu vždy zkonzultujte s odborníky, respektive s prodejci.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h