Jaké vlastnosti musí mít požární dveře

Jaké vlastnosti musí mít požární dveře

Ochrana proti případnému požáru by měla být u každé stavby samozřejmostí. Jestliže nesplňuje konkrétní objekt základní prvky požární ochrany, může mít jeho majitel velké problémy.

Zmínit bychom měli především kolaudaci, jež se na tyto záležitosti soustředí. Velké nesnáze logicky mohou přijít v případě, že dojde k požáru. I proto se vyplatí vsadit na několik protipožárních prvků. My se soustředíme na požární dveře. Právě ony bývají mnohdy základem těchto opatření. Jaké máme typy a co všechno by měly splňovat?

Druhy požárních dveří

Podle vnějšího vzhledu většinou požární dveře nepoznáte. S těmi standardními mají totiž fakticky totožný povrch. Vyrábí se z různých materiálů a do daných prostor se instalují především podle míry rizika požáru, které hrozí. Začít bychom měli dveřmi typu DP1, jež jsou vyrobeny z kovu, popřípadě disponují prosklením. Jejich základem je pevný kovový rám. Díky tomu, že neuvolňují při požáru teplo, jsou ideální do kanceláří, skladů či jiných provozoven. Dveře DP2 jsou určeny do šachet. Svou konstrukcí se nápadně podobají prvně jemněnému modelu. DP3 mají označení takové typy, které se používají jako vstupní dveře do bytů. Pod dřevěnou vrstvou se totiž ukrývají pevné kovové desky.

Musí odolat minimálně 30 minut

Jak jednokřídlové, tak i dvoukřídlové požární dveře musí odolat požáru alespoň 30 minut. Standardně je při teplotě pohybující se okolo 160 stupňů Celsia zaručována výrobci odolnost pohybující se okolo 15 minut. V současné době je možné sehnat i ocelové požární dveře, které dokážou vydržet minimálně 3 hodiny při teplotě cca 1000 stupňů Celsia. V každém případě se vyplatí postupovat přesně podle projektové dokumentace a vybírat takové typy, jež jsou do daných objektů určeny.

Certifikace samozřejmostí

Při nákupu požárních dveří určitě myslete na jejich kvalitu. Ta je logicky podložena různými atesty a certifikacemi. My doporučujeme vysoce kvalitní požární dveře od společnosti BB-Kovo s.r.o. Podívat se na ně můžete na webu bbkovo.cz.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h