Jaké zahradní lehátko zvolit pro Vaši zahradu

Jaké zahradní lehátko zvolit pro Vaši zahradu

Relaxační lehátka jsou úžasným kouskem zahradního nábytku, ve kterém se snoubí design a pohodlí. Umožní Vám se natáhnout a vstřebávat sluneční paprsky a přitom si vychutnávat krásu Vaší zahrady, případně bazénu.

Každé lehátko je ale jiné a ne všechna se budou pro Vás hodit ať už z důvodu zamýšleného užívání, designu, nebo rozpočtu.

 

Styly relaxačních lehátek

 

V dnešní době existuje nepřeberný rozsah stylů a zpracování lehátek- můžete najít klasická dřevěná lehátka, ergonomicky tvarovaná plastová, nebo ratanová lehátka, velká luxusní lehátka se stříškou proti slunci, dokonce i houpací a podobné modely. Navíc můžete vybírat ze spousty materiálů, kterými jsou pryskyřice, plast, ratan, kov a dřevo.

 

Péče a údržba zahradního lehátka

 

Obecně platí, že dnes prodávaný zahradní nábytek je relativně nenáročný na údržbu a to především, když je vyrobený z umělých moderních materiálů jako je například umělý ratan, který můžete s klidným svědomím ponechat na slunci a dešti po celou sezónu. V případě, že kupujete zahradní lehátko z přírodního materiálu, jako je například dřevo ale počítejte s nutnou údržbou minimálně jedenkrát ročně. Tato údržba zahrnuje důkladné očistění, lehké obroušení a aplikace ochranného oleje, případně vrstvy laku. Při koupi jakéhokoliv relaxačního lehátka určitě vezměte v potaz, jestli jej máte kam uschovat v zimním období.

 

Jaký typ vybrat?

 

Klasické lehátko s textilní výplní - tento klasický model se může pochlubit lety osvědčeným přímořským designem, barevnou látkou a většinou nastavitelnou výškou, takže si můžete lehnout tak daleko, jak se Vám jen líbí. Ve velmi horkých dnech je pak výhodou prodyšná tkanina, skrze kterou Vás může ochlazovat příjemný vánek.


Skládací lehátko- pokud nemáte příliš místa na uskladnění, případně si chcete své lehátko vzít občas na cesty, pak je vhodným adeptem skládací varianta, která má ve většině případů lehký hliníkový rám a prodyšným textilním sedákem a opěradlem, které je ve většině případů sklopné.

 

Velké luxusní lehátko k bazénu, nebo na terasu- pokud milujete design a rádi si dopřáváte chvíle ralaxu u Vašeho bazénu, nebo na terase, pak je pro Vás zajímavou volbou velké lehátko oválného, nebo kruhového tvaru s měkkým polstrováním, které se stane dominantou Vaší zahrady.


Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h