Když zahradní bazén, tak jedině z albistonu

Když zahradní bazén, tak jedině z albistonu

Vybíráme si zahradní bazén, jaká kritéria bychom měli zohlednit? Bazén by měl mít barevnou stálost, tedy vydržet prudké sluneční záření a neztratit barvu.

Měl by být zároveň odolný proti nárazům, které představují pády předmětů do vody a skoky osob do bazénu. Také celkové mechanické poškození by u správného zahradního bazénu mělo být minimalizováno díky materiálu, ze kterého je vyroben. Takovým unikátním materiálem je albistone, jenž vydrží opravdu vše.

Barevná stálost a odolnost vůči UV záření

Pojďme se blíže podívat na vlastnosti revolučního typu materiálu albistone. Moderní látka byla speciálně vyvinuta technology právě pro zahradní bazény, prošla řadou přísných testů a laboratorních zkoušek. Albistone se vyznačuje hlavně zvýšenou barevnou stálostí a odolností proti ultrafialovému záření. Proto jeho barvy ani na přímém, prudkém slunci nevyblednou. Díky této UV stabilizaci je životnost bazénu z albistonu mnohanásobně vyšší než u ostatních bazénů.

Odolnost proti proražení a mechanickému poškození

Další předností je vysoká odolnost proti mechanickému poškození. Proto mají zahradní bazény z albistonu živostnost neuvěřitelných padesát let. Dá se říci, že takového bazénu si budou užívat dvě generace. Což je skutečné unikum. Do bazénu mohou bez problémů skákat rozdováděné děti i osoby s vyšší hmotností. Ani prudké nárazy do stěn bazénu jej neohrozí. Materiál albistone má pětkrát vyšší odolnost proti proražení – rázovou houževnatost – než běžně užívaný polypropylen.

Extrémních výdrž teplotních výkyvů

Bazény albistone se vyznačují také velkou rezistencí proti extrémním teplotám. Nezničí jej silné mrazy, ani prudká vedra v teplotním rozpětí od -40 °C do +70 °C. Proto je významným stavebním materiálem pro budování zahradních bazénů. Zajímavé je, že tato hmota na výrobu bazénů je ekologicky nezávadná a šetrná k životnímu prostředí. I po dlouhodobém používání je albistone stále stoprocentně recyklovatelný. Rovněž při výrobě nevznikají žádné škodlivé odpadní látky. Albistone je zdravotně nezávadná látka, která odpovídá hygienickým předpisům a normám v České republice pro styk s potravinami. Z bazénu se tedy můžete bez potíží napít, albistone totiž prošel zkouškou na pitnou vodu.

Bazény jedině od výrobce Albixon

Společnost Albixon je přímý prodejce bazénů, příslušenství a potřebné bazénové techniky. Můžete si vybrat bazény ze sklolaminátu a těžké fólie, každopádně rozvažte, zda unikátní albistone není tou nejlepší volbou.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h