Komfortní bydlení v bytě či prostor a svoboda v domě? Jaké bydlení bude pro vás to nejlepší?

Komfortní bydlení v bytě či prostor a svoboda v domě? Jaké bydlení bude pro vás to nejlepší?

Pokud plánujete nové bydlení, jistě zvažujete otázku, zda žít v bytě či v domě. Obě varianty nabízí velké množství výhod, ale i nevýhod. Jak si vybrat správný příbytek, který nebude jen domem či bytem, ale hlavně domovem?

Představy a realita

Než začnete vybírat nemovitost, je dobré zodpovědět si pár otázek. Přitahuje vás více ruch města nebo se vidíte spíše někde v přírodě daleko od shonu a stresu? Jaké jsou vaše finanční možnosti? Můžete si dovolit investovat do oprav či údržby domu nebo raději přispějete do fondu oprav a nemusíte se o nic starat? Jste ochotní dojíždět za prací i za kulturními událostmi? Postačí vám balkon či terasa nebo se budete s radostí starat o zahradu? Potrpíte si na dobré vztahy se sousedy nebo dáváte přednost anonymitě velkého města? Pokud na tyto otázky znáte odpověď, jeďte se podívat na konkrétní dům či byt a pečlivě prozkoumejte danou lokalitu. Zaměřte se nejenom na vlastnosti objektu či pozemku, ale také na občanskou vybavenost či délku cesty. Nezapomeňte také, že i když se vám momentálně zdá, že tak dlouhé dojíždění přežijete nebo že na ruch města si určitě zvyknete, časem se vám tyto skutečnosti mohou začít zajídat.

Pozemek a stavba

V případě bytu, pokud vám vyhovuje lokalita i byt, máte vyhráno. Co se však týče rodinného domu, je potřeba zvážit, zda chcete koupit již postavený dům nebo raději jen pozemek na stavbu. Pamatujte však, že klasické zděné domy jsou většinou zastaralé a i v případě rekonstrukce se mohou prodražit. Většinou nemají nezbytnou tepelnou izolaci či mají zastaralý způsob vytápění. Mnohem lepší je tak investovat do nízkoenergetického domu, který vám nezatíží rodinný rozpočet. Pokud si přejete bydlet rychle, dřevostavba na klíč může na vašem pozemku stát již do jednoho až dvou měsíců.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h