Kvalita za rozumnou cenu! Průmyslové osvětlení - ELKOV elektro a.s.

Kvalita za rozumnou cenu! Průmyslové osvětlení - ELKOV elektro a.s.

Vybrat průmyslové osvětlení není pro organizaci jednoduchá záležitost, je nutné vzít v úvahu celou řadu různých faktorů.

Podmínky výroby - každá žárovka má stupeň označování přípravků na ochranu - IP , kde první číslice označuje třídu ochrany před pevnými látkami a prachem, druhá - před vlhkostí. Je nutné vybrat osvětlení se správnými parametry IP. V prašných prostorách volíme stupeň ochrany, alespoň IP 44. V případě, že teplota nepřekročí 30 ° C, relativní vlhkost je menší než 60%, není vysoká koncentrace prachu, žádné výbušné látky a chemicky aktivní látky, zde jsou dostačující svítidla s krytím IP 20. Ve vlhkých prostorách, kde je relativní vlhkost 60 -75%, po malých dávkách se vylučují páry, tady je dovoleno používat nechráněné světla s krytím IP 20.  

Rozměry místnosti a jeho dispozice

I rozměry místnosti a jeho dispozice ovlivňují výběr průmyslové osvětlení.  Pro nižší stropy by bylo rozumnější použít osvětlení s typem KCC A (cosinus), někdy G (hluboký). Pro vyšší místnost je ideální světelný tok (K D). Naopak, tam, kde jsou nízké stropy, se doporučuje instalovat osvětlení s širokým rozptylem světla (D). Svítidlo s KCC typu W (wide) jsou používány pro venkovní osvětlení.

Hygienické normy a předpisy

Požadavky na přírodní i umělé osvětlení v průmyslových objektech jsou podrobně uvedeny v evropské normě EN 12464. Pokud osvětlení nesplňuje stanovené standardy, mohou být podniky vystaveny pokutám a dalším sankcím.

Specifičnost výroby

Povaha výroby do značné míry určuje výběr osvětlení.  Jedná se o důležitý parametr vztahující se k bezpečnosti lidí pracujících ve zpracovatelském průmyslu. Z hlediska bezpečnosti práce LED osvětlení - perfektní možnost.

Ekonomická proveditelnost

Náklady na elektřinu rostou každým rokem. Je nutné vybrat osvětlení s nejvyšší energetickou účinností, tj. schopnost přeměnit světlo na spotřebovanou energii. Index energetické účinnosti pro světla - jeho světelný výkon a hodnota ukazuje, kolik lumenů světelného toku vytváří světlo s každým spotřebovaným wattem. V souladu s tím se tato hodnota přepočítává v lumenech na watty (lm / W). Čím vyšší je hodnota světelného výkonu, tím účinnější je osvětlení. V tomto ohledu mají nejlepší výsledky LED světla. Při jejich použití jsou firmy schopny ušetřit až 80%.  Na rozdíl od zářivky, LED světla nevyžadují žádnou zvláštní likvidaci, na kterou společnost musí vynaložit nemalou finanční částku.

Výhody LED průmyslové osvětlení

-        nižší příkon než klasická svítidla

-        neztrácejí na svítivosti

-        poskytují vynikající kvalitu osvětlení

-        dosahují úsporu elektrické energie od 40% do 90% oproti běžným svítidlům

-        moderní design

-        vysoká životnost

-        komfortní osvětlení (příjemná barva světla)

-        okamžitý náběh na plný světelný výkon

-        absence blikání

Velký výběr svítidel naleznete v eshopu elkov.mywac.cz - specializovaný velkoobchod s elektromateriálem a svítidly. O úspěchu společnosti vypovídá jejich roční obrat přesahující 2 miliardy korun.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h