Kvalitní digestoře jsou tiché, výkonné a skvěle vypadají!

Kvalitní digestoře jsou tiché, výkonné a skvěle vypadají!

Mohlo by se zdát, že výběr a následná koupě kuchyňské digestoře je úplně jednoduchou záležitostí. A ono také skutečně je. K problémům může dojít po montáži digestoře a jejím spuštěním. Mohl by vám vadit hluk digestoře, nedostatečný výkon, zkondenzovaná voda a podobně. Ideální je postupovat dle následujících rad a výběru té správné digestoře se nemusíte obávat.

Přejít k výběru kuchyňské digestoře na T-digestoře.cz

Srovnejme si požadavky na tu správnou digestoř dle důležitosti: výkon digestoře (bez dostatečného výkonu digestoř nebude fungovat vůbec), hluk digestoře (digestoř sice bude perfektně táhnout, v hlučném prostředí se ale nebude dát být), zkondenzovaná voda (není úplně příjemné ředit guláš vodou, která bude kapat z digestoře), špatně zvolený druh odtahu digestoře (souvisí s výslednou hlučností a dostatečným výkonem).

Správný výkon digestoře

Pro správnou funkci digestoře je ideální takový výkon, který zabezpečí výměnu vzduchu v místnosti 7-10krát za hodinu. Spočítejte tedy objem místnosti, ve které bude digestoř pracovat a vynásobte deseti. Dostanete požadovaný výkon v m3/hodinu. Takový parametr je u každé digestoře uveden.

Hlučnost digestoře

Jako ideální hlučnost digestoře se považuje hladina okolo 50dB. I tento parametr musí výrobce u každé digestoře uvádět. Většina digestoří, které umí pracovat takto potichu, je finančně nedostupná. V praxi můžeme vyřešit koupí digestoře s větším výkonem a digestoř používat na menší výkon. Všimněte si, že většina digestoří na druhý stupeň hladinu okolo 50 ti dB bez problému splňuje. Hlučnost celé soustavy ale záleží i na provedení odtahu (odtahového potrubí).

Kondenzování vody v odtahovém potrubí digestoře

Jelikož digestoř odsává páry vody, ty se zchladí v potrubí. Tomu se nedá zabránit. Stačí ale odtahové potrubí naklonit alespoň 2° směrem od digestoře a zkondenzovaná voda nebude stékat zpět do digestoře...

Režim práce digestoře

Většina digestoří dokáže pracovat v odtahovém i recirkulačním režimu. Odtahový režim digestoře je takový, kdy je odsávaný vzduch odveden potrubím vně obydlí. Tato možnost je nejlepší. Nedoporučuje se pouze u digestoří, které jsou vzdáleny od vstupního hrdla komínku více, než 3m! Pak je lepší recirkulační režim. V tomto režimu digestoř prožene vzduch pouze přes uhlíkové filtry a relativně čistý vrací zpět do místnosti. Digestoře v takovém režimu pracují více nahlas a musíte minimálně dvakrát do roka měnit filtry.

Přejít k výběru kuchyňské digestoře na T-digestoře.cz

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h