Markýza na každou terasu a balkon

Markýza na každou terasu a balkon

Sluníčko může být někdy hodně otravné. Obzvláště v horkých parných dnech, kdy se teploty šplhají k pětatřicítce, bychom platili zlatem za kousek stínu. Ten nám poskytnou například výsuvné markýzy.

Na terasu či balkon jsou tak přímo ideálním řešením. Ochrání vás nejenom před slunečním žárem, ale i mírným deštěm. Stolovat tzv. al fresco pak můžete doslova od rána do večera.

Výsuvné markýzy

Nejjednodušším a zároveň i nejlevnějším řešením jsou tzv. otevřené markýzy s viditelnou mechanikou. Jak látka, tak mechanická část markýzy jsou na očích, což ale z designového hlediska není vůbec na škodu. I tyto markýzy na pohled totiž velmi dobře vypadají. Problémem ale může být, že je taková venkovní markýza vystavena na pospas nepřízni počasí. Potřebnou ochranu ji však může zabezpečit tzv. stříška.

Kazetové markýzy

Sofistikovanější formou výsuvných markýz jsou markýzy kazetové. Před nepřízní počasí potah i další konstrukční části ochrání jedinečná konstrukce v podobě elegantního kastlíku. Díky kvalitním materiálům, ze kterých je kazetová markýza vyrobena, je zaručena její dlouhá životnost. Pokud se vám navíc nelíbí její barva, můžete ji bez problémů přelakovat.

Předokenní rolety

Zárukou vzácného stínu v letních měsících jsou i rolety před okno. Roky praxe ukázaly, že především rodinným domům poskytují vůbec nejlepší a nejefektivnější stínění. Zásluhu na tom mají speciální spojené hliníkové lamely v roletovém pancíři.

Žádné tepelné úniky

Předokenní rolety ovšem neposkytují „pouhý“ stín v domě. V zimě se postarají o to, aby vám naopak teplo z domu neunikalo právě skrz třeba ne zcela dobře těsnící okno. Je prokázáno, že k těm největším tepelným únikům totiž dochází skrz netěsnící okenní otvory.

Zvýšení bezpečnosti a snížení hluku

Dalšími výhodami předokenních rolet je zvýšení bezpečnosti a naopak snížení hluku. Rolety jsou na pohled skvělou bariérou proti zlodějům a také skvělým zvukově izolačním prvkem. Ať se venku děje cokoliv, vy to prostě neuslyšíte. To už je hodně much zabitých jednou ranou, nemyslíte?

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h