Michovský TOOLS s.r.o. přední dodavatel nástrojů a měřidel pro obrábění kovů

Michovský TOOLS s.r.o. přední dodavatel nástrojů a měřidel pro obrábění kovů

Dosáhnout měřitelného zlepšení v produktivitě se vám podaří pouze s kvalitními výrobky. 

Společnost Michovský TOOLS s.r.o. je významným dodavatelem nástrojů a měřidel a po dlouhá léta se ji stále daří držet krok před konkurencí. Pouze špičkové nástroje vám významně zkrátí časy cyklů a zlepší využití stroje. Sháníte kalibry, závitníky, měřidla nebo frézy na kov? Proč nevyužít výhod ověřeného systému dodávek? A pokud nemáte velké zkušenosti a nevíte si rady s výběrem - společnost poskytuje odborné konzultace a poradenství. Vyškolení pracovníci vám ochotně pomohou s výběrem toho nejvhodnějšího nástroje a měřidla. 

Kalibry – přesné měřicí profi nástroje

Kalibr je měřící nástroj, který má pevný tvar, rozměr nebo formu a používá se ke kontrole přesnosti obrobení. Kalibry se vyrábějí tak, aby se při přesném obrobení daly snadno, ale bez vůle nasadit a při nepřesném, aby se nedal nasadit nebo měl vůli. Hlavní oblastí použití kalibru je kontrola rozměrů hotových výrobků v průmyslových podnicích. Úzce spjaty s používáním kalibrů jsou Taylorové věty: Dobrá strana mezního měřidla nemá zjišťovat skutečný rozměr, ale funkční vhodnost kontrolované plochy. Zmetkovou strana mezního měřidla má posuzovat skutečný rozměr a nikoli zda kontrolovaná plocha vyhovuje funkčně. Rozdělujeme je na vnější, vnitřní a profilové, dále na dílenské, srovnávací a přejímací.

Jednoduché ruční měřidla pro zjišťování délkových rozměrů součástek

Posuvná měřidla měří vnější i vnitřní rozměry, hloubky či odsazení. Standardní posuvné měřítko využívá principu Noni pro dělení stupnice. Princip odčítání naměřené hodnoty v mezipolohách využívající nonius vynalezl v roce 1631 francouzský matematik Pierre Vernier. Až astronom a matematik Pedro Nunes v roce 1542 vynalezl mírně odlišný způsob získávání naměřených hodnot, který byl předchůdcem dnešní Noniové stupnice.  

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h