Moderní kusové koberce z Íránu

Moderní kusové koberce z Íránu

Gabbeh koberce jsou úžasné. Provedené v nádherných barvách a z hedvábné, jemné a lesklé vlny. Ale co že to vlastně znamená? Dobrá otázka. Gabbeh odkazuje na styl kusových koberců.

Jedná se o ručně vyráběné moderní kusové koberce tradičně tkané v Íránu. Setkáte se i s napodobeninami z Indie nebo Pákistánu, které jsou levnější, ale méně kvalitní. V Indii totiž k výrobě používají strojově spřádanou vlnu z Nového Zélandu, a tak koberce ze začátku pelichají. Další levné nekvalitní kusy pochází z Turecka, Číny nebo Egypta. Jsou barvené chemickými barvivy a taktéž zhotoveny z nekvalitní vlny.

Pravé Gabbeh koberce

Pravé Gabbeh jsou obvykle tkané na snadno a rychle sestavitelných horizontálních stavech. Vyrábí se z íránské ovčí vlny a rostlinných barviv. Dříve byly tkané z nebarvené vlny (barvy jako slonová kost, béžová a hnědá), dnes to už neplatí. K barvení se používá slupka granátového jablka, kořeny různých rostlin nebo listy indiga. Málokdy se podaří namíchat úplně totožnou barvu a díky těmto nesrovnalostem odstínů je každý kobereček originálem.

Tyto vysoce moderní koberce jsou jednoduché, často využívají geometrických útvarů. Mají nízkou hustotu vazby, na zhotovení jsou jednodušší než jiné perské koberce. Díky tomu si je ženy mohou dovolit vázat bez předloh a prosazovat vlastní designové nápady. Dodnes je nabídka kusových koberců velmi pestrá. Každý kus je jedinečný, seženete koberec se stádem velbloudů, nebo s různě barevnými a vzorovanými obdélníky.

Tkalci kusových koberců Gabbeh se často snaží vyprávět nějaký příběh, zachytit milovanou krajinu či scénu nebo dokonce předat své emoce. Každý koberec je zcela unikátní umělecké dílo s vlastním příběhem.

Kam se Gabbeh koberce hodí?

Díky své jednoduchosti jsou vhodné pro moderní interiéry. Hodně je lidé používají do obývacích pokojů pod dřevěný stůl nebo k posteli, aby hned po probuzení stoupli do měkkého.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h