Nákup kancelářské židle: Zaměřeno na funkce

Nákup kancelářské židle: Zaměřeno na funkce

Problém nezdravého sezení je v současné době hodně diskutovaný. I proto by měl každý majitel firmy myslet na zdraví svých zaměstnanců a zakoupit jim kvalitní kancelářské židle.

V současnosti je na trhu spousta modelů vyznačujících se skvělými funkcemi, jež pomohou dostat tělo do přirozené polohy a záda ani jeho další součástí nedostávají tak zabrat. Pokud uvažujete o nákupu nových kancelářských židlí i vy, dobře se začtěte do následujících řádků. Poradíme vám totiž, jaké funkce byste u nich neměli opomenout.

Kvalitní základna a kolečka

Každá kancelářská židle by se měla vyznačovat bytelnou konstrukcí, pevnou základnou a správnými kolečky. Co se týká konstrukce, neměla by mít žádnou vůli. Součástí základny by měly být funkce posuvu a plynulého otáčení. U koleček dbejte hlavně na to, kde budou židle stát. Pokud víte, že máte v kanceláři tvrdou podlahu z masivního dřeva, pořiďte kolečka měkčí. Naopak na vinyl či linoleum se hodí spíše tvrdá.

Hlavová a bederní opěrka

Obě dvě opěrky jsou nesmírně důležité. U hlavové si dejte pozor na to, jestli u ní lze nastavit výšku a posouvat ji horizontálně. V opačném případě vaší hlavě od nadměrného tlaku neodlehčí. U opěradla dbejte na přítomnost znatelného vyklenutí pro bederní páteř. Průhyb se různí, nicméně měl by jít individuálně nastavit. Samotné opěradlo by mělo být co nejdelší a disponovat nastavitelným mechanismem sklonu a výšky.

Ergonomická podoba sedáku

Prohlédněte si také sedák, a to z několika úhlů pohledu. Důležité je u něj především správné tvarování. Zkontrolujte také pružnost, stálost tvaru a absenci ostrých hran. Stejně tak se soustřeďte na područky a přítomnost mechanismu jejich nastavení.

Nakupujte u osvědčeného prodejce

Určitě se vyplatí spoléhat na časem a zákazníky prověřenou značku. Výbornou volbou jsou kancelářské židle ATAN. Vyznačují se jak vysokou kvalitou, tak i spoustou užitečných funkcí.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h