Není hrnec jako hrnec. Při výběru nádobí musíte být obezřetní

Není hrnec jako hrnec. Při výběru nádobí musíte být obezřetní

Potřebujete poradit, jak na výběr kvalitního nádobí? Pravdou je, že ne každý hrnec je určen pro všechny typy sporáků. Některé lze použít na plynový vařič, jiné fungují na indukci. Abyste se snadno zorientovali ve velkém množství nabízených druhů nádobí, poradíme vám, které hrnce se hodí pro většinu způsobů úpravy potravin.

 

Univerzální hrnec využije každý

Existuje velké množství různých typů hrnců, jakou jsou rendlíky, hrnce na rýži, papiňáky a řada dalších. Je třeba si před nákupem celé sady promyslet, k čemu toto nádobí budeme používat. Jestli hledáte univerzální hrnec, ve kterém budete moci vařit omáčky, knedlíky, polévky, ale třeba také smažit maso, určitě vás zaujme sada hrnců z litiny. Jedná se o velmi odolné nádobí, které vydrží dlouho a nezruinuje vaši peněženku. Litina je dobře tepelně vodivá a vyniká také nepřilnavostí, kterou kuchaři a kuchařky jistě ocení. K dostání jsou dva druhy nádobí tohoto typu, a sice hrnce ze surové litiny, které jsou náročnější na údržbu, a hrnce ze smaltované litiny, jež si zachovávají stejné vodivé vlastnosti jako u té surové a navíc jsou odolné vůči mycím solí a kyselinám z potravin. Dlouhou životnost má také nerezové nádobí, které lze podobně jako u litinového využít pro všemožné způsoby přípravy potravin.

Různé vařiče vyžadují různé hrnce

K nejmodernějším sporákům dnešní doby patří ty indukční. Jejich vlastnosti ocení zejména rodiny s dětmi, jelikož je prakticky nemožné se o tento typ vařiče popálit. Navíc se zahřejí téměř okamžitě, takže na rozdíl od elektrického sporáku nemusíte čekat dlouho, než se začne vařit voda. Nevýhodou bohužel je, že vyžadují speciální nádobí určené pro indukci. Takový plynový sporák má daleko širší záběr, co se týká použitelnosti hrnců. Při výběru typu nádobí je tedy potřeba pečlivě číst etikety, abyste doma nezjistili, že vám je nakonec k ničemu. Sady hrnců určené pro různé typy sporáků můžete vybírat v internetovém obchodě https://www.homeware.cz.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h