Neodymové magnety přináší užitek nejen v domácnosti

Neodymové magnety přináší užitek nejen v domácnosti

O magnetické síle toho víme ještě ze školních lavic poměrně hodně. Zcela jistě si pamatujete učivo o obou pólech a také některé další podrobnosti. Magnety znáte určitě také z praxe. Většinou se jedná o klasické feritové. My se soustředíme na neodymové mající ohromnou sílu. Představíme si je a zaměříme se na jejich využití jak v domácnosti, tak i v různých oborech, kdy byste to možná ani nečekali.

Nejsilnější permanentní magnety

Označení neodymové mají tyto silné magnety proto, že vznikají sloučením železa, boru a právě neodymu. V současnosti se jedná o nejsilnější dostupné magnety. Disponují obrovskou silou, jelikož jsou schopny unést klidně i tisícinásobek své vlastní váhy. K různým účelům tak bohatě stačí opravdu malé kusy. Z pohledu ceny jsou na tom mnohem lépe než samarium-kobaltové provedení. Jejich povrch je upraven pomocí zinkování, niklování nebo poplastování.

Multifunkční domácí využití

V domácnosti si najdou neodymové magnety multifunkční využití. Začít můžeme například jejich přítomností v zavíracích mechanismech skříněk a zásuvek. Výborně mohou sloužit i jako nejrůznější háčky, úchyty nebo je pouze přichytíte na lednici. V dílně díky nim můžete separovat hřebíky, šroubky případně vruty. Spadly vám klíče do odvodňovacího kanálu, popřípadě někam jinam, kam se k nim nedostanete? S neodymovým magnetem bude jejich vytažení hračkou! Perfektně slouží magnetická síla i pro přichycení ubrusu k zahradnímu stolu. 

Magnety a vzdělání

Ve škole si magnety dokážou najít své místo na speciální tabuli, kde přichycují výkresy a fotografie. Děti si s nimi mohou dokonce i hrát. Speciální kousky k sobě lze přichycovat a ze stavebnice vzniknou třeba nejrůznější věže, obrazce a cokoli jiného. Děti si přitom vyzkoušejí svou manuální zručnost a dostanete je alespoň na chvíli od obrazovky tabletu nebo počítače. U kreativní stavebnice NeoCube se bavit prostě budou.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h