Nepodceňujte údržbu Vašich koberců

Nepodceňujte údržbu Vašich koberců

Koberce se těší všeobecné oblibě jako estetický a pohodlný bytový doplněk, který chrání Vaší podlahu, tlumí hluky, tepelně izoluje a činí Vaši chůzi velmi příjemnou.

Bohaté využití nalézají koberce v bytech i ve veřejných budovách a jsou tedy vystaveny silnému zatížení, které se sebou nese i značné znečištění. Je tedy nezbytné dbát na patřičnou údržbu tohoto typu podlahové krytiny. Hustota osídlení koberce mikroskopickými organismy se může vyšplhat až na počet 200 000 nezvaných obyvatel na centimetr čtvereční kobercové plochy. Vhodné podmínky pro tyto organismy vytvářejí usazeniny nečistot ve struktuře koberce. Většinu těchto nečistot si přinášíme sebou sami na obuvi či ošacení, mnoho jich také vniká do místností při průchodu dveřmi nebo větráním. K nejčastějším zdrojů znečištění patří odumřelá kůže, nečistoty způsobené zbytky jídla a rozlitého pití, pyl, srst domácích mazlíčků a v neposlední řadě též množství usazeného prachu.

Dopřejte si metodu mokrého čištění od profesionálů

Nasnadě je tedy pravidelná a pečlivá údržba Vašich koberců. Většina se spokojí s pravidelnou suchou údržbou v pravidelných intervalech určovaných dle potřeby a míry zatížení koberců. Ač se může zdát po takovém čistícím procesu koberec řádně čistý, skutečnost je taková, že převážnou většinu nežádoucích mikroorganismů stejně nedokážete odstranit. Pro opravdu důkladnou očistu je nutné alespoň jedenkrát do roka použít mokrou metodu hloubkového čištění. Takovouto službu Vám nabízí i rodinná společnost Čištění koberců Praha, která má se zmíněnou problematikou letitou praxi. Firma Čištění koberců Praha je vybavena kvalitní čistící technikou značky Kärcher, pestrým vozovým parkem a kolektivem prověřených profesionálů.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h