Nový trend ve výrobě elektřiny - hybridní fotovoltaické systémy

Hybridní fotovoltaické systémy se skládají ze solárních panelů, kabeláže a střídače stejně jako klasická fotovoltaická elektrárna připojena k síti, avšak navíc obsahuje ještě regulátor nabíjení a baterie. 

Hybridní fotovoltaické systémy se skládají ze solárních panelů, kabeláže a střídače stejně jako klasická fotovoltaická elektrárna připojena k síti, avšak navíc obsahuje ještě regulátor nabíjení a baterie. Hybridní systém dokáže fungovat jak ve spolupráci s rozvodnou sítí, tak v tzv. ostrovním režimu zcela bez sítě. Přechod do ostrovního režimu je proveden automaticky, vždy po odpojení nebo výpadku sítě. Fungování v ostrovním režimu umožňují baterie, v nichž je akumulována energie pro pozdější využití. Mnoho investorů odradí od aplikace termických či fotovoltaických panelů vysoká vstupní investice a dlouhodobá návratnost.  Hybridní kolektor je v jednoduchém pojetí fotovoltaický i termický solární panel, který současně produkuje elektrickou energii i teplou užitkovou vodu.  Hybridní fotovoltaické systémy vám zajistí úsporu financí za elektrickou energii a při výpadku elektrické energie ve veřejné síti vám zajistí dodávku elektrické energie z fotovoltaických panelů, aniž jste si všimli, že je nějaký výpadek. Tento systém je vhodný pro rodinné domy, panelákové byty a místa kde potřebujete mít úsporu energie i se zálohou energie v bateriích při výpadcích.  

Ostrovní fotovoltaické systémy - výhody

Ostrovní fotovoltaické systémy jsou využívány v oblastech, kde není možné připojení na rozvodnou síť. V evropských podmínkách jsou to především chaty, horské ubytovny apod. Systém, s akumulací elektrické energie do baterií, se využívá v situacích, kde je potřeba dodávat elektrickou energii i mimo slunečního svitu (noc, nepříznivé počasí ...). V tomto případě, součástí těchto systémů, jsou solární akumulační baterie s pomalým nabíjením i vybíjením, které se dobíjejí z fotovoltaických modulů přes regulátor nabíjení. Ten přerušuje okruh vždy, když je baterie nabitá a vypíná zátěž dříve, než se baterie zcela vybije. Baterie mají zároveň dostatečně velkou kapacitu, aby dokázaly skladovat el. energii vyrobenou přes den a využívat ji tak v noci během nepříznivého počasí. 

Fotovoltaické ostrovní systémy pro chaty - výhody

Pokud vás fotovoltaické ostrovní systémy pro chaty zaujaly, tak bude na místě zmínit další výhody:

-        snadná montáž

-        elektrárna není závislá na distribuční síti

-        nejsou zapotřebí žádná povolení ani smlouvy s DS

-        výpadek el. energie v DS pro vás není problém

-        možnost jednoduchého rozšiřování systému (AC, PV, Bat)

-        možnost proporcionálního řízení přebytků (ohřev TUV)

-        možnost pokrývat vlastní spotřebu v rozmezí až do 90%

a to vše s velkým ohledem na životní prostředí. Jelikož nejde o levnou záležitost, obraťte se raději na specialisty na tyto systémy s dlouholetou praxí a dobrými referencemi. Příkladně společnost ELKOV elektro a.s. má v tomto oboru dlouholetou tradici a rádi vám navrhnou optimální řešení na míru.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h