Originální dárek s vůní přírody - dřevěná socha!

Originální dárek s vůní přírody - dřevěná socha!

Jmenuji se Radim Sibera a za své povolání jsem si zvolil práci se dřevem. V průběhu svého života jsem vyrobil mnoho soch ze dřeva, které ozvláštnily tajemné kouty zahrad, případně se staly přírodní dekorací v hale či obývacím pokoji.

Málokdo může prohlásit, že se mu jeho zaměstnání stalo koníčkem. Já mám to štěstí, že se mohu věnovat tomu, co mě bavilo a naplňovalo už v dětství. Již jako dítě jsem vyřezával figurky zvířátek, kterými jsem potom obdarovával příbuzné a známé. Láska ke dřevu provází celý můj život. Po základní škole jsem se rozhodl, že se vyučím truhlářem. Vedle výroby nábytku je mým velkým koníčkem řezbařina. Sochy do interiéru většinou vytvářím pomocí řezbářských dlát a pro docílení hladkého povrchu ještě vše začistím a někdy použiji i další povrchovou úpravu. Velice rád rovněž vyrábím sochy s pomocí motorové pily. Jsem tak schopen navrhnout a zrealizovat jakoukoliv zahradní dekoraci (zahradní sochy).

Dřevěné sochy motorovou pilou oživí každou zahradu

Řadu svých výrobků vytvářím tak, jak mne samotného napadne. Vyráběl jsem například různé vodníčky k zahradním jezírkům a rybníčkům. V japonských zahradách zase krásně vyniknou sošky zvířátek, figurky ptáků, sovy nebo kočky. Majitelé zahrad většinou mají výborný cit, vkus a smysl pro humor. Sošky potom umístí do místa, které je pro ně jako stvořené a oživí tak celý okolní prostor. Zajímavé zákoutí vytvoří kočka coby strážce vchodových dveří nebo drobný ptáček působící křehce a jemně nedaleko zahradního posezení. Dřevěné sochy jsou velice oblíbené u dětí. Hladká želva větších rozměrů slouží pro dekoraci i na hraní. Někdy přijde zákazník, který má jasnou představu o tom, co chce na zakázku vyrobit. Vyráběl jsem i metrákovou sochu svobody, která byla veliká skoro jako její majitelka. Nebráním se ničemu. Jsem rád, když se mé výrobky líbí a dělají ostatním radost.

Zručnost, síla, představivost i jemnost - to vše je třeba při výrobě dřevěné sochy motorovou pilou

Každý výrobek je originál. Aby přinášel radost svému majiteli i po mnoho letech, vybírám nejvhodnější druh dřeva a zamýšlím se také nad jeho velikostí a použitím. Následně pak volím vhodnou povrchovou úpravu a další detaily. Pokud vyrábím sochu na zakázku, domlouvám vše konkrétní se zákazníkem. Rád se pustím i do vyřezání vlastního domácího mazlíčka na základě fotografie, případně originálního dárku pro známého či kamaráda. Vyřezával jsem již mnoho zvířátek, dopravních prostředků, sportovních náčiní a dalších zajímavých předmětů. Do každého z nich jsem vložil kus sebe sama. Pořád se moc těším na všechno nové, co přijde. Nadšení mě neopustilo ani po té spoustě let. Naopak - moje práce mě stále více a více baví...

Vyzkoušejte moji službu na Dřevěné sochy.cz

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h