Osvětlení domácnosti: S důrazem na eleganci a úsporu

Osvětlení domácnosti: S důrazem na eleganci a úsporu

Vybavujete nový dům osvětlením anebo jste se rozhodli změnit typ a druh světel v tom stávajícím? Pak jste na správné adrese. Budeme se totiž zabývat právě osvětlením, které hraje v interiéru hlavně ve večerních hodinách hlavní roli. Podle čeho se vyplatí svítidla vybírat a která se vyznačují neotřelým vzhledem a vysokou úsporou? Na tyto otázky v následujících řádcích poměrně podrobně odpovíme.

 

Svítidla volte dle jednotlivých pokojů

O tom, jaké svítidlo pořídíte do konkrétní místnosti, rozhoduje především její charakter. Začít můžeme například chodbou. Právě sem se hodí nejvíce bodová světla, jež se zapínají na pohybové čidlo. Do obývacího pokoje se naopak vyplatí spíše volit několik centrálních svítidel, která dokážou dát dostatečné množství potřebného světla. Co se týká ložnice, tady je ideální kombinace centrálního jemného světla a malých lampiček. Ty se nejčastěji integrují přímo na poličku u postele, případně je lze postavit na noční stolek. V koupelně také bohatě postačí jedno centrální svítidlo a druhé nástěnné u zrcadla.

Už ani korunu navíc

Platit peníze za velké množství elektřiny spotřebované v důsledku svícení je přinejmenším zbytečné. Vždyť stačí zakoupit LED osvětlení a máte vyhráno. Tato moderní technologie je maximální úsporná. Obecně se uvádí, že ušetříte až 80 % finančních prostředků vynakládaných na svícení. Místo vláknové žárovky se spotřebou 60 W stačí v jedné místnosti dát LEDku se spotřebou 6 W a vykoná úplně stejné služby, možná je osvětlení ještě intenzivnější.

LED svítidla vydrží až 50 000 hodin

Moc hezky vypadají mimo jiné také LED pásky a LED reflektory. V každém případě je tato technologie vynikající i v tom, že žárovky vydrží svítit až 50 000 hodin. Přitom jim nevadí ani neustálé blikání. Taková stropní svítidla vybavená LEDkami jsou maximálně úsporná a vypadají stylově.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h