Palivové dřevo - kvalitní ekologické palivo

Palivové dřevo - kvalitní ekologické palivo

Prodej palivového dřeva zažívá boom. Kdo myslí ekologicky a není mu lhostejné životní prostředí – topí dřevem. Skutečně se dá hovořit, že vytápění dřevem zažívá renesanci a nezáleží, jestli jde o nějakou zapadlou vesnici nebo velké město.

O prodej palivového dřeva je zájem všude. Důvod je zřejmý – nízká cena. Pokud topíte plynem, tak možná budete překvapení zjištěním, že topení dřevem vychází o 50% levněji. Na mnohých místech není ani plynová přípojka a v době, kdy se upřednostňují alternativní zdroje energie, není ani o plyn nebo elektrickou energii zájem.

Palivové dřevo - výhody

Prodej palivového dřeva nabral obrátky a výhody topení touto přírodní surovinou jsou zřejmé: snadno dostupný materiál, levné palivo, šetříme životní prostředí, minimální odpad, který se dá využít na hnojení, jednoduché a čisté skladování, manipulace se dřevem je lehčí a čistější než s uhlím, velmi dobrá výhřevnost. Obecně platí, že tvrdé dřevo hoří pomalu a dlouho žhne, zatímco měkké dřevo rychle vzplane, ale za chvíli je po žhavých uhlíkách. Taktéž je důležité v jaké peci topíte a v jakých intervalech – to vše ovlivňuje hoření palivového dřeva. Příkladně smrkové dřevo sice rychle hoří, ale pěkně praská a jednorázově vydá hodně energie. Pro dřevokotle nebo krbová kamna je vhodnější dub, hamr, jasan, javor, bříza nebo buk. Tyto dřeviny mají vyšší hustotu a déle hoří.

Prodej palivového dřeva na paletách se vám vyplatí

Ano, prodej palivového dřeva na paletách se vyplatí. Ušetříte místo při skladování, a pokud si dřevo objednáte u společnosti OPTIMTOP máte dopravu ZDARMA po celé ČR již od 1 objednané palety. Za zvýhodněné ceny si v současné době můžete objednat jehličnaté odřezky nebo suché štípané bukové dřevo. Neodkládejte nákup dřeva na zimu. Proč draze, když to jde i levně?  Pro váš přehled – jednopatrový rodinný dům s pěti místnostmi s pomocí zplyňovacího kotle spotřebuje cca 18 m3 dřeva ročně. A pokud vlastníte přízemní domek s dvěma místnostmi a kuchyní a topíte kachlovými kamny, počítejte se spotřebou 12 m3 dřeva ročně.

 

 

 

 

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h