Pohovky a gauče nám dají někdy více pohodlí, než velké sedací soupravy

Pohovky a gauče nám dají někdy více pohodlí, než velké sedací soupravy

Stalo se zvykem, že si do obývacího pokoje „nacpeme“ největší možnou sedací soupravu. Do tvaru L, do U, nebo 3+2+1. Obývací pokoj, často dokonce v malometrážním bytě, je pak zcela přecpán. Mnohdy se nedostaneme k oknu, nebo nám televize zůstane doslova nalepenou na obličeji. Přitom méně je někdy více.

 

Pohovka je pohodlná

A není se čemu divit. Vždyť vznikla proto, abychom si pohověly. Pokud bydlíme jako singles či v páru, rozhodně si s pohovkou vystačíme. Pohovky bývají obvykle dvou až třímístné. Praktické jsou, pokud jsou rozkládací. Oblíbené jsou i pohovky s úložným prostorem. V garsonce vám mohou posloužit jako standardní postel. Ve větším bytě, kde slouží především na sezení, na nich pohodlně přespí návštěva i přátelé, kteří se „zapomenou“ na noc u vás.

Pohovky i do jiných místností

Ve větších bytech a rodinných domech najdou pohovky a gauče uplatnění i jinde než v obývacím pokoji. Dostatek prostoru doslova láká rozložit po bytě několik lenošek. Proč by pohovka nemohla být třeba v kuchyni (pokud není spojená s obývákem a máte v ní dost prostoru). A co v jídelně? Uplatnění najde v dětském pokojíku, v pracovně, dokonce pod před deštěm dobře chráněnou zastřešenou pergolou. Velkorysost v množství rozmístěných pohovek po domě dává domu nádech luxusu a přívětivý charakter. Navíc se pohovka stane skvělým bojovníkem proti rodinné „ponorce“. Každý si má kam „zalézt“ s knížkou, mobilem, notebookem, nebo třeba s pletením, a nemusí být rušen jinými či druhé sám rušit.

Jaké pohovky jsou trendem?

Veletrhy nábytku jasně ukazují, že hitem jsou hranatější tvary pohovek v praktickém provedení jako rozkládací pohovky. Oblíbené jsou minimalistické verze pohovek z přírodních materiálů a do módy se vrátil i další minimalistický styl pohovek. Jde o pohovky, jedno až dvou místní, které jsou vlastně složenou matrací. Tato pohovka je naprosto ideální do dětských pokojů. Děti na ní nejen sedí, ale rovněž si s ní hrají, a večer zde mohou přespat kamarádi. Pokud máte zimní zahradu nebo pergolu, pořád jsou hitem proutěné a ratanové pohovky s pohodlným polstrováním.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h