Pokoj pro miminko aneb radostné očekávání

Pokoj pro miminko aneb radostné očekávání

Radostné očekávání miminka znamená i spoustu příprav a chystání výbavičky. Je třeba nakoupit a připravit hodně věcí, protože ač je miminko malinké, potřebuje všeho opravdu docela dost. A kam všechny ty věci uložit a umístit? Přece do dětského pokojíčku. Nevíte jak zařídit pokoj pro miminko? Řiďte se z velké části instinktem, ale také je třeba přemýšlet nad funkčností.

Pokoj pro miminko

V pokoji pro miminko by mělo být několik základních věcí. Těmi jsou dětská postýlka, komoda nebo skříň na oblečení, místo pro přebalování a převlékání miminka a nějaké křeslo nebo houpací křeslo pro uspávání nebo noční krmení. Krom lustru, který zajistí osvětlení, je velmi praktické mít v pokojíku i lampičku s jemnějším světlem. Na posezení v dětském pokojíku jsou báječné i sedací pytle, které jsou pohodlné, ale poněkud hůře se z nich zvedá.

Útulnost versus praktičnost

Nemálo maminek zvolí pro zútulnění dětského pokojíku nějaké pěkné záclony a případně i závěsy. Oproti tomu velká část nastávajích rodičů může mít názor, že se na záclonách drží prach a okna opatří pouze žaluziemi pro zastínění. Stejné rozpory mohou panovat i ohledně podlahové krytiny. Část rodičů zvolí na podlahu pokoje pro miminko nějaký pěkný koberec s dětským motivem a druhá část raději zvolí například plovoucí podlahu. Co se týče barevnosti dětského pokoje, meze se nekladou. Je jen na vás, jestli zvolíte ryze holčičí nebo klučičí barvy nebo jestli se rozhodnete spíše pro neutrální barvu.

Všude jen hračky

Dětský věk je ve znamení hraček a musíte se připravit, že budou opravdu téměř všude. Proto pomýšlejte na důmyslné úložné prostory právě na hračky,které umístíte taktéž do pokoje pro miminko a kam se budou dát dobře a rychle uklidit. K dispozici mohou být plastové boxy přímo určené na hračky, skříňky nebo různé regály. Hračky budou nejen v dětském pokoji, s největší pravděpodobností budou i v koupelně, v kuchyni nebo i v obývacím pokoji.

 

 

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h