Pokoj pro miminko

Pokoj pro miminko

Když se narodí dítě, je to veliká radost, ale zároveň také obrovská starost a zodpovědnost. Pojí se s tím spousta rozhodnutí, jen co si miminko donesete z porodnice domů. Bývá zažitou představou, že kojenec spává s rodiči v jednom pokoji, čím dál víc žen od ní ale v posledních letech ustupuje. Důvodem není jen to, aby pláč nerušil pracujícího partnera ze spaní, ale také to, aby na sebe měli rodiče trochu času a hlavně aby se dítě naučilo samostatnosti. Má to ale i své úskalí.

Vše, co potřebuje

Samostatný pokoj by měl mít vše, co bude miminko i vy potřebovat a nejlépe, aby bylo vše po ruce. Nejde jen o postýlku, ale také ostatní nábytek, který bude nezbytný. Nezapomínejte také, že pokoj budujete na delší dobu, nábytek proto volte tak, aby vám alespoň několik let vydržel a plnil svoji funkci. Co by se tedy mělo v dětském pokojíčku pro malé miminko určitě objevit?

Kvalitní spánek především

Zatímco vy spíte 8 hodin v průběhu noci, vaše miminko potřebuje spát až 20 hodin za den v různě dlouhých intervalech. Je tedy jasné, že v posteli bude trávit prozatím většinu svého života. Vzhledem k tomu, že miminkům spánek neslouží jen k odpočinku, ale také k růstu a vývoji, je postel a hlavně kvalitní matrace klíčová. Rozhodně se neřiďte pouze cenou, ale vyberte takovou, která bude adekvátní oporou páteře vašeho miminka. Pokud jste na vážkách, zda pořídit kolébku nebo dětskou postel se zábranami, záleží na vašich finančních možnostech. Kolébku totiž dítě využije v prvních měsících, ovšem brzy z ní vyroste. Také je otázkou, zda se dítě rychle adaptuje, když vyměníte kolébku za větší postýlku, a nebude mít potom problémy s usínáním. Malé děti jsou totiž fixované na známé věci a změny někdy neberou tak, jak byste si představovali. Také pamatujte na umístění – postýlka by měla být na klidném, teplém a světlém místě. Nestavte ji k oknu, aby na miminko netáhlo a bylo uchráněno přímému slunečnímu svitu.

Přehledně a po ruce

Kromě postýlky budete potřebovat i další nábytek. Velmi praktickým kouskem je přebalovací pult. Existují nejrůznější pultíky, které jsou přenosné či rovnou obsahují vaničku. Pokud jej však chcete mít v pokoji, nejlepší volbou je klasický přebalovací pult vzhledu komody. Nejen, že krásně zapadne do designu celé místnosti, ale také má výhodu v množství úložného prostoru, kde uskladníte pleny, oblečení i kosmetiku a máte tak vše po ruce. Navíc jej můžete využít i až bude dítě starší, jednoduše stačí sejmou přebalovací nádstavec a pult se promění v obyčejnou komodu na ukládání nejrůznějších věcí. Mezi další nezbytný nábytek patří skříně, poličky a jiné ukládací prostory. Jestliže chcete veškerý nábytek sladit do jednotného rázu a vytvořit tak dokonalé a harmonické prostředí pro své dítě, vyzkoušejte investovat do sestavy dětského nábytku z masivu. Můžete si vybrat z různých barev, stylů i dekorů přesně ten, ve kterém vaše miminko prožije dokonalé rané dětství.

Bezpečnost je hlavní

Počítejte také s tím, že některé noci možná budete muset, alespoň částečně, strávit s miminkem, může být tedy praktické do pokoje pořídit gauč. Ne všechny děti jsou totiž bezproblémové a tak vás v nočních hodinách může často čekat pláč či nespavost. Je jasné, že ze začátku pro vás možná bude těžké či necitelné odložit dítě na noc do jiného pokoje, avšak díky skvělým vymoženostem můžete být v dnešní době svému dítěti nablízku a zajistit mu veškerou péči, o kterou si řekne. K tomu slouží chůvičky a také naprosto nezbytné monitory dechu.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h