Poradíme, jak dobře vybavit dílnu

Poradíme, jak dobře vybavit dílnu

Pracovní prostory by měly sloužit pro zajištění co možná nejvyšší produktivity. Zbytečné ztrácení času hledáním nářadí v neuspořádané hromadě je zdlouhavé a neposune vás ke kýženým výsledkům.

Zkuste to udělat chytře a vybavte svou dílnu pořádným dílenským nábytkem. V článku poradíme, jak správně vybrat jednotlivé komponenty.

Maximální využití prostoru

V dílně chceme mít co nejvíce místa na samotnou práci, takže naším cílem je uspořádat všechno vybavení co možná nejúsporněji. K tomu slouží nejrůznější poličky, zásuvky, boxy a podobně. Pro často využívané pomůcky se hodí dílenský vozík s kolečky, který snadno přisuneme k místu, kde aktuálně pracujeme. Při výběru jednotlivých kousků nábytku do dílny dbáme na to, aby se všechno vešlo a dalo se přehledně uspořádat.

Kombinujte jednotlivé prvky

Pro skvělý výsledek nakombinujte několik prvků, kdy každý slouží pro jiné věci. K zásuvkovým kovovým skříním přidejte dílenské vozíky s policemi a podobně. Záleží na tom, s jakým nářadím pracujete. Velká variabilita vozíků umožňuje pořízení několika kusů, kdy v každém bude prostor pro uskladnění jiných pomůcek. Vzhledem k tomu, že dílna je hlavně místem pro práci, nemusíte tolik sledovat vzhled používaného nábytku, protože na prvním místě je rozhodně funkčnost a praktičnost.

Vybírejte s ohledem na bezpečnost

Každý dílenský nábytek použitý v provozu by měl splňovat základní předpoklady pro bezpečnost. U pojízdných vozíků to znamená například přítomnost brzdy na kolečka pro případ, kdy chceme, aby nedocházelo k nečekanému přesunování. Snadnou manipulaci zajišťují ergonomicky tvarovaná madla. Zásady bezpečnosti dodržujeme i během samotné práce, kdy je vhodné dodržovat uspořádání nářadí a dbát na osobní ochranu v podobě správného pracovního oděvu. Samozřejmostí je následné dodržování všech bezpečnostních zásad a doporučovaných postupů.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h