Přísavka na sklo, která dokáže uzvednout až 2000kg?

Přísavka na sklo, která dokáže uzvednout až 2000kg?

Využití přísavek na sklo je celkem široké. Slouží k nasazení nebo vysazení skel na stavbách, skladovacích halách, průmyslových podnicích a všude tam, kde se manipuluje s velkoplošnými skly. Tato strojní zařízení vám zaručí bezpečnost při manipulaci se skleněnými tabulemi a jednoduchost při zasazování bez rizika poškození. Možná jste už o nich slyšeli, ale opravdu víte, co všechno umí?

Přísavky na sklo a možnosti jejich výběru

 

Uvažujete-li o koupi či pronájmu, budete muset popřemýšlet o parametrech přísavky, abyste vybrali tu správnou. A co potřebujete vědět?

§ Maximální nosnost

§ Počet přísavek a jejich průměr

§ Hmotnost a pracovní rozměry stroje

Vakuové přísavky se připojují na jakékoli zdvihací zařízení nebo na hák jeřábu. Důkazem bezpečnosti je splnění všech bezpečnostních norem ČSN.

Na nízkou úroveň podtlaku upozorňuje akustický alarm.

Modely jsou na baterie a můžete s nimi pracovat klidně celý den. Baterie to vydrží a nabíjet je lze přes noc.

Ukázka 5 modelů, které jsou dostupné na trhu k prodeji i pronájmu

Model č. 1 (dlouhá skla)

Tento model se šesti talíři je vhodný na skla dlouhá až 3700 mm. Přísavka je zcela autonomní, bez elektrických a vzdušných kabelů a s nosností 500 kg.

Lze ji použít na ploché i ohýbané sklo.

Podtlakový systém tvoří 2 nezávislé podtlakové okruhy a 1 vývěva. Je možné připojit 4 nebo 6 talířů s průměrem 305 mm. Otáčení skla je možné o 90 ˚ doprava a doleva s náklonem o 90 ˚.

Model č. 2 (do 800 kg)

Se svou nosností až 800 kg a bezkabelovým provedením je tato přísavka na baterie skvělou volbou. Disponuje dvěma nezávislými vakuovými obvody.

Čtyři až osm snímatelných přísavek dovoluje přizpůsobení podle plochy skla a je možné je nastavit do kříže i do řad.

Přísavky umožňují otáčení skla o 360 ˚ a sklápění o 90 ˚. Váha přísavky se pohybuje mezi 55 (bez prodlužovacích ramen) a 80 kg (s 8 talíři). Jeho manipulaci je schopen zvládnout i jeden pracovník.

Model č. 3 (do 1000 kg)

Tento model uzvedne i skleněné tabule o hmotnosti 1000 kg a má dva nezávislé vakuové obvody. Stejně jako model č. 2 dovoluje otáčení o 360 ˚ a sklápění o 90 ˚.

Na nízký podtlak v přísavkách upozorní audiovizuální výstraha. Kromě toho disponuje ukazatelem podtlaku a stavu baterie. Pro manipulaci s příliš velkými skly je možné použít prodlužovací ramena.

Model č. 4 (do 2000 kg)

Model pro břemena 2000 kg těžká si poradí si i se skly dlouhými 8236 mm.

Lze používat bez přídavných ramen s 12 přísavkami, nebo s prodlužovacími rameny s 20 přísavkami.

Sklápění je možné až o 100˚, otáčení stejně jako u předchozích modelů. Řízení rádiovým dálkovým ovládáním umožňuje zasazení skla bez přímé obsluhy.

Model č. 5 (na elektřinu)

Na rozdíl od předchozích přísavek funguje tento model se šesti talíři a nosností 540 kg na elektřinu. Otáčení a sklápění je možné v úhlu stejném jako u modelu č. 2 a č. 3. Produkt má váhu 61 kg.

Jak to funguje?

Jak vlastně mechanismus vakuových přísavek funguje? Z prostoru uvnitř přísavek se při přisátí na předmět vyčerpá vzduch a vznikne částečné vakuum. Tzn., že vznikne nižší tlak, než je tlak v okolí.

Shrnutí výhod

· Snadné přemísťování

· Jednoduchá manipulace i s nejtěžšími skleněnými deskami

· Možnost otáčení a náklonu

· Dva vakuové okruhy pro bezpečnost

· Dálkové ovládání

· Možnost koupě i pronájmu

· Urychlují práci

· Šetří náklady na personál

· Splňují všechny bezpečnostní normy ČSN

· Nepoškozují materiál na stavbě

Teď už víte, jak vakuové přísavky fungují, jaké jsou možnosti při výběru, a proč jsou užitečným nástrojem využívaným všude, kde dochází k manipulaci se skleněnými tabulemi. Pochopili jste správně, že tyto výrobky jsou naprosto bezpečné, a že jejich používáním nehrozí riziko úrazu ani rozbití skla. Už jste se někdy setkali s vakuovou přísavkou v praxi? Myslíte si, že se dají nahradit nějakou jinou, lepší cestou? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a názory v komentářích.

Doprava ZDARMA
na většinu položek
Výnosy a montáže
nábytku

731 815 969
info@t-nabytek.cz

Po - Pá 7 - 16h